הכירו את ג׳ספר החתול – חיה שסוחפת עשרות אלפי עוקבים ברשות החברתיות עקב מצבה הבריאותי הקשה. ג׳ספר אומץ בגיל שנתיים על ידי אישה בשם קלי, כאשר נאמר לה בזמנו שהוא ״בריא לחלוטין״. אלא ששנתיים לאחר מכן, הוא אובחן ב- FHV (הרפס של חתולים), ומאוחר יותר גם בכיב בקרנית בעינו הימנית, שהלך והחמיר עד שהחתול נאלץ לעבור כריתת עין. אבל לא שם הסתיימו האתגרים שניצבו בפני החתול המסכן.

בספטמבר 2018, ג'ספר אובחן בכיב בקרנית גם בעינו השמאלית, ועל כן הווטרינר נאלץ להסיר גם אותה, מה שהפך את ג׳ספר עיוור לחלוטין. נוסף לכל הצרות הללו, באפריל 2019 עבר החתול שבץ קל, מה שאומר שהוא עדיין לא יצא מכלל סכנה: ״זו הייתה חוויה מפחידה לנסות ולהבין מה קורה״, כתבה קלי בפייסבוק, ״ולמה הוא העיר אותי באמצע הלילה והתחיל להסתובב במעגלים, אבל האבחון היה הקלה. הגורם לשבץ אמנם לא ידוע, שזה די נפוץ, אבל זה אומר שזה לא נגרם כתוצאה מכל מיני דברים נוראיים שהיו יכולים לגרום לו״.

למרות כל הקשיים והרגעים המבהילים שעבר, בפייסבוק הוא הפך לכוכב אהוב, שגולשים רבים מביעים בו תמיכה ורוצים להתעדכן על התקדמותו בעולם והסתגלותו לטיפולים שעובר. למעשה, ברשתות החברתיות יש לו עשרות אלפי עוקבים.

View this post on Instagram

Mama says not being able to see just means I’m a really good listener. So go on, I’m listening! ————————————————————————Shop link in the bio! For those who don’t know Jazzy’s story, he was adopted at 2 years old seemingly healthy. After a couple of years he was diagnosed with FHV (feline herpes virus), but at the time all that meant was he was a sniffly boy. Then in November 2013 he got a corneal ulcer in his right eye. It was so bad that removal was the only option. He went on being a happy, healthy, now one eyed kitty. Until September 2018 when he ended up with a corneal ulcer in his remaining eye. Again so bad that removal was the only option. As scary as the news was that Jasper would now be totally blind, he adapted super well. Finally in April 2019 he had a mild stroke. He’s a very happy kitty, who is otherwise extremely healthy. He’s 11 years old, but the vet says there’s no reason to think he won’t live another 10 years. #jazzypurr #blindcat #sphynx #sphynxcat #nakedkitty #sphynxlair #catsofinstagram #catstagram #instacat #cat #kitty #sphynxofinstagram #sphynxstagram #thedailynude #sphynxoftheday #hairlesscat #catsdaily #oddkitty #thedodo

A post shared by Jasper (@jazzy.purrs) on

ג׳ספר הצליח להתאושש מאז והוא ״כמעט 100%״, לדברי קלי. הוא עדיין פוסע בזהירות ולא בטוח לפעמים איפה הוא, אבל חוץ מזה הוא בריא. ג׳ספר בן 12 כעת, והווטרינר מרגיע כי אין סיבה שהוא לא יחיה לפחות עוד 10 שנים, למרות כל הבעיות הבריאותיות מהן סבל. ברשת, אגב, הוא מכונה בשל זה ״הפלא חסר השיער והעיניים״.

לג׳ספר יש יותר מ-63 אלף עוקבים באינסטגרם ו-50 אלף בטיק טוק. ״הוא הפך להיות סוג של תופעת קאלט״, אומרת קלי, ״אני מקבלת יצירות אמנות שלו כל הזמן, ולפחות חמישה אנשים עשו קעקוע שלו, וזה לא כולל אותי! זה מטורף, אבל מוערך מאוד מאוד!״. בנוסף היא מעודדת לאמץ בעלי חיים עם מוגבלות: ״חתול עיוור יכול לחיות חיים מאוד מאושרים ומספקים״, היא אומרת, ״אם אתם חושבים על לאמץ חיית מחמד, נסו להעיף מבט באלו שפחות אהובות: בעלי חיים זקנים ובעלי מוגבלות. ייתכן והם יהיו בני הלוויה הכי טובים שאי פעם יהיו לכם״.