זוועה ברוסיה: אם צעירה נעצרה בחשד לרצח של בתה בת ה-3, אחרי שזו נפלה אל מותה מהמרפסת של ביתם בעיר סראטוב, דרום-מערב המדינה. גורמים המעורים בפרטי הפרשה סיפרו שהחשודה, אנה רוזנקינה בת ה-23, טענה במהלך החקירה שבתה, אנסטסיה, נפלה אחרי שטיפסה מעבר למעקה הבטיחות של המרפסת. למרות זאת, הראיות שנאספו בזירה על ידי הבלשים מצביעות אחרת.

בסרטון שצולם ממצלמת אבטחה של אחד המבנים הסמוכים, אפשר לראות את הרגע המזעזע שבו הילדה נופלת אל מותה מהקומה ה-6 של הבניין. רגעים ספורים לפני הנפילה, שומעים את הילדה זועקת לאמה: "אמא! אני פוחדת! אני פוחדת! אני פוחדת!".

עד ראייה שחלף במקום תיאר לחוקרים איך שמע את זעקותיה של הילדה לפני שצנחה אל מותה. "שמעתי את הצעקות מהקומות שמעליי", סיפר לחוקרים. "לפתע, שמעתי את הנפילה ואז שקט נוראי. כשהסתובבתי, ראיתי את הגופה על המדרכה. הייתי המום. התקשרתי מיד לאמבולנס".

 

סראטוב (צילום: VK: plohie_novosti_mc)
צילומים ממצלמות האבטחה בסביבת זירת הפשע | צילום: VK: plohie_novosti_mc

ממצאי חקירת המשטרה חשפו כי דקות ספורות אחרי התקרית, האם אספה את בתה מהמדרכה ועלתה איתה בחזרה לביתה. בסרטון שצולם במצלמת האבטחה של המעלית, האם נראית מנענעת את גופתה של הילדה – כאילו היא מנסה להעיר אותה.

בלשים סיפרו לכתבים מקומיים שהחשודה נעצרה שתויה והסברה הרווחת היא שרוזנקינה חזרה מבילוי לילה זמן קצר לפני התקרית. מדוברות המשטרה נמסר כי האם נעצרה בחשד לרצח, אחרי שהפילה את בתה ממרפסת בגובה של כ-20 מטרים.

על פי החשד, האם החזיקה את הילדה מחולצתה מעבר למעקה הבטיחות של המרפסת כעונש על כך שבכתה בקולי קולות. עד מהרה, החולצה נקרעה והילדה נפלה אל מותה. רוזנקינה עצורה כעת עד תום הליכי החקירה נגדה. במידה והיא תימצא אשמה בחשדות המיוחסות לה, צפוי להיגזר עליה עונש של עד 21 שנות מאסר.