זוג יוטיוברים מיפן עוררו זעם ברשת אחרי שתיעדו את בתם הפעוטה נעולה בתוך מכוניתם. בסרטון – שנמחק מאז – אפשר לראות את האב מכניס את בתו ננוקה (2) למושב האחורי בעודה משחקת בצרור המפתחות של הרכב. לפתע, הדלתות ננעלות והילדה הקטנה נתקעת בפנים.

הסרטון עלה בערוץ היוטיוב "משפחת ראו-ננו", שמתעד את חייהם של משפחה יפנית עם שלושה ילדים. בתיעוד הקשה לצפייה רואים את ננוקה בוכה בתוך המכונית במשך חצי שעה, בזמן שאביה מנסה להסביר לה כיצד לשחרר את נעילת הדלתות. בסופו של דבר, הילדה חולצה לאחר שהוזעק למקום פורץ מנעולים.

תיעוד המקרה עלה ליוטיוב תחת הכותרת: "מתחת לשמש הלוהטת... בתי בת ה-2 ננעלה במכונית". הסרטון גרר מאז ביקורת קשה מצד הגולשים, רבים מהם חשבו שהאב העדיף לצלם את בתו המבוהלת סובלת מחום במקום לעזור לה – ואחרים אף העריכו שהוא נעל אותה שם בכוונה בשביל לגרוף צפיות.

"אתה מסכן את חיי הבת שלך בשביל כסף", הטיח בו אחד הגולשים. "זה גורם לך להרגיש טוב עם עצמך?". גולש אחר הוסיף: "ההורים האלה מטורפים. פעם נקלעתי לסיטואציה כזו ובאותו זמן, הייתי מבוהל כל כך. חשבתי שאני עומד למות. מדהים אותי שהאבא לא רק רגוע כל כך, הוא גם מצלם הכל בטלפון שלו".

הסרטון נמחק מאז מערוץ "משפחת ראו-ננו". למרות זאת, עותק שלו עלה בערוצי יוטיוב אחרים. הוריה של ננוקה פרסמו בעקבות התקרית הודעה התנצלות. "אנחנו מוקירים תודה לכל מי ששיתף את דעתו בתגובות של הסרטון. זאת הייתה הזדמנות טובה להכיר בחסרונות שלנו כהורים וכבני אדם", אמרו בני הזוג. אביה של ננוקה המשיך: "אני עדיין הורה מאוד צעיר ואני מניח שמעתה והלאה אקבל ביקורת על מעשיי. אני מבטיח לקחת לתשומת ליבי את כל ההערות ולענות להן. שוב, אני מצטער שאכזבתי אתכם והדאגתי אתכם עם הפעולות שלי".