רשויות החוק בסין הרשיעו אישה שהתחזתה לאחות וחטפה את אחד התינוקות במחלקת היולדות של בית חולים בדרום-מערב המדינה. התקרית ארעה בעיר ליאנגג'יאנג בסוף 2019, כאשר הנאשמת, לי, תועדה על ידי מצלמות האבטחה נכנסת לאחד מחדרי ההתאוששות ויוצאת משם עם תינוק אותו חטפה היישר מידיה של אמו.

גורמים המעורים בפרטי הפרשה מספרים שהנאשמת גנבה מדי אחות מאחד מחדרי הצוות בביה"ח בלילה של ה-10 בדצמבר. כוחות המשטרה עצרו את לי כעבור יומיים, כאשר התינוק עדיין היה בחזקתה. במהלך החקירה, הנאשמת חשפה כי ביצעה את המעשה בניסיון להסתיר מפני בן זוגה את העובדה שעברה הפלה כמה חודשים מוקדם יותר ולגדל את התינוק כאילו היה שלה.

צ'ן מינגשין, אמו של התינוק, תיארה את רגעי האימה בהם הבינה שבנה נעלם. "התעוררתי במיטה והוא לא היה שם", סיפרה. "אחת הבנות שהיו איתי בחדר סיפרה שאחות לקחה אותו ממני. לא הבנתי למה היא לא העירה אותי".

חוקרים סיפרו שהיו לפחות 10 אנשים בחדר ההתאוששות בזמן התקרית המצמררת, כולל עוד שלוש אימהות נוספות. לי סיפרה במהלך החקירה שהיא ניסתה לחטוף את אחד התינוקות האחרים, אבל אמו התעוררה ולכן היא חטפה את בנה של מינגשין.

בית המשפט הרשיע את לי בחטיפה וגזר עליה עונש מאסר אשר עומד על שנה ו-10 חודשים – וכולל את תקופת המעצר שלה. נכון לעכשיו, לא ברור האם הנאשמת מתכוונת לערער על גזר הדין.