מסיבת Gender Reveal (חשיפת מין היילוד) נגמרה בטרגדיה אחרי שאחד האורחים נהרג כתוצאה מתאונה קטלנית. אוון סילבה, בן 26 ממדינת מישיגן, פונה לביה"ח במצב אנוש עם רסיס שננעץ בבית החזה שלו. רופאים עשו כל שביכולתם לייצב את מצבו, אך בסופו של דבר נאלצו לקבוע את מותו במקום. כעת מתפרסמים פרטים חדשים לגבי התקרית.

ממצאי החקירה הראשונית חשפו כי סילבה נפגע מרסיס אחרי שתותח שהיה אמור לחשוף את מין היילוד התפוצץ בבית. הקורבן, חבר של בני המשפחה שמצפים לילד, עמד מאחורי הפתיל של התותח שהיה אמור ליצור הבזק גדול בחדר. במקום זה, הוא התפוצץ וירה רסיסים לכל עבר.

גורמים המעורים בפרטי הפרשה סיפרו שסילבה היה האדם היחיד שנפגע בחדר. למרות זאת, רסיסים התפזרו ברדיוס של עד 7 מטרים ממוקד הפיצוץ ואפילו פגעו במכוניות שחנו ברחוב.

סגן ליז ריץ', דוברת כוחות המשטרה במדינת מישיגן, התייחסה לתקרית ואמרה: "החומר שממנו התותח היה עשוי התפוצץ והעיף רסיסים לכל עבר. בעל הבית סיפר שהם ירו בתותח כמה פעמים בעבר, אבל מעולם לא בדקו אם יש תקלות באמצעי. ייתכן שהמעטפת של התותח הייתה בלויה. פרטי החקירה הועברו לידי התובע המחוזי".

חברים של סילבה פתחו לאחרונה קמפיין גיוס כספי המונים על מנת לסייע לבני משפחתו לכסות את עלויות הלוויה שלו. ברנט רומניק, מארגן הקמפיין, כתב: "איבדנו את אוון באופן פתאומי כתוצאה מתאונה קטלנית. הוא הותיר אחריו משפחה וחברים שנאלצים להתמודד עם חסרונו. כל תרומה תסייע לנו בזמנים הקשים האלו".