אישה שטענה כי המטפל שלה תקף אותה מינית, נהרגה בפיצוץ מסתורי בביתה, מה שלא הותיר לתביעה ברירה אלא לגנוז את תיק החקירה נגד הנאשם. גווין אוון סיימר, שף לשעבר בן 51 מסידני, אוסטרליה, היה אמור להתייצב בדיון המשפטי הראשון שלו בפרשה ביום שישי האחרון, לפני שהפרקליטות החליטה לסגור את התיק בעקבות מותה של המתלוננת, רוסלין רוזנברג, בתחילת השנה.

רוזנברג, בת 58 שהתמודדה עם נכות קוגניטיבית, נפצעה באורח אנוש בדירתה בבונדי בחודש ינואר. היא פונתה לביה"ח רויאל נורת' שור כשהיא סובלת מכוויות קשות. כמה ימים מאוחר יותר, הרופאים נאלצו לקבוע את מותה לאחר שחלה התדרדרות משמעותית במצבה. תחילה, חוקרי הכבאות סברו כי ייתכן שהפיצוץ נגרם כתוצאה מחבלה, אבל הם לא הצליחו להוכיח את חשדותיהם או לקשור אותן אל סיימר. כעת, רבים מצביעים על כך שזוהי הפעם השנייה שהחשוד בן ה-51 מוצא את עצמו מעורב בפרשה מצמררת.

סומר מוכר לרשויות האכיפה באוסטרליה בגלל שורה של עברות אותן ביצע בעשרות השנים האחרונות. למרות זאת, רבים מכירים אותו דווקא בגלל מעורבותו בחקירת היעלמותה של רבל בלמיין, דוגמנית בת 22 שהפכה לנערת ליווי ונעלמה מעל פני האדמה בשנת 1994.

ממצאי חקירת המשטרה דאז חשפו כי סומר היה הלקוח האחרון שבלמיין הייתה איתו לפני היעלמותה המסתורית. במהלך החקירה שלו, הוא הכחיש כל קשר לתקרית וטען שהוא אשם אך ורק בכך שהזמין את שירותיה. "אני בין האנשים הרכים והנחמדים ביותר עלי אדמות", סיפר בחקירותיו. "אני רגוע. איני אדם אלים. איני מפחד שיעצרו אותי בקשר לפרשה הזאת. לא עשיתי שום דבר לא בסדר. הזמנתי זונה אליי הביתה, זה הכל. זה לא כזה עניין גדול".

סומר הוגדר בעיניי החוקרים בתור החשוד העיקרי היעלמותה של בלמיין ולמרות זאת, הוא מעולם לא נעצר או הואשם ברצח עצמו. מאז דעיכת הפרשה, הוא התגורר במשך כ-15 שנים בטזמניה וחי בבדידות לפני שחזר לסידני בשנת 2018 בשביל להתייצב למשפט בגין גניבה.

ההאשמות של סומר בגין תקיפה מינית של הגברת רוזנברג צפו לפני כשנה, אחרי שהמתלוננת דיווחה על מעשיו למשטרה. לטענתה, סומר לקח את ידה בזמן שהייתה תחת השפעת תרופות והשתמש בה בשביל לעסות את איבר המין שלו. גורמים מצוות התביעה התייחסו להשתלשלות האירועים ואמרו כי המתלוננת הכינה הצהרה מלאה לצורך הדיונים, אך לא נותר לפרקליטות ברירה אלא לגנוז את כל התיק היות ולא ניתן יהיה לנהל איתה חקירה צולבת בבית המשפט.