טרגדיה בברזיל: ילדה בת 3 מתה אחרי ששתתה בטעות חומר לפתיחת סתימות. אליסה דה סילבה מרקז פונתה במצב אנוש לבית חולים בבוטוקטו, סאו פאולו, מרכז המדינה, שם היא אובחנה עם פגיעת בטן חמורה. ממצאי החקירה הראשונית חשפו שהילדה שתתה סודה קאוסטית מבקבוק שמצאה בביתה, ככל הנראה כי חשבה שמדובר במיץ. המשטרה המקומית פתחה בחקירה של נסיבות האירוע.

סודה קאוסטית (נתרן הידרוקסידי) היא תרכובת כימית שמהווה בסיס לחומרי ניקיון שונים ומשמשת בין היתר לפתיחת סתימות בצינורות ביוב. החומר עצמו מאכל ומסוכן מאוד. אדי הסודה קאוסטית יכולים לגרום גירוי בעיניים ונזק לריאות, ומגע עם החומר יגרום לכוויות ודלקות בעור.

אליסה פונתה לבית החולים ב-16 במרץ ואושפזה ביחידה לטיפול נמרץ. רופאים נלחמו על חייה במשך 10 ימים לפני שנקבע מותה. פרנסילי מרקז, דודתה של אליסה, הספידה את הילדה בחשבון הפייסבוק שלה וכתבה: "היא הייתה נסיכה חייכנית עם שיער מוזהב. רצינו אותך פה איתנו, אבל אלוהים העדיף אותך קרובה אליו. היית לוחמת אמיצה עד לרגע האחרון. עכשיו את המלאך הכי יפה בשמיים. אני אוהבת אותך לנצח".

זאת לא פעם ראשונה שסודה קאוסטית עלתה לכותרות בחודשים האחרונים. בדצמבר שעבר, 4 נשים פונו לבית חולים בבירת אנגליה אחרי שנחשפו לתרכובת הכימית בזמן בילוי במועדון. חקירה של התקרית חשפה כי הברמן במועדון ה-Tiger Tiger במרכז לונדון הגיש להן שוטים של טקילה עם סודה קאוסטית במקום מלח. מאוחר יותר, הברמן טען להגנתו כי הגיש לנשים את החומר המאכל בטעות כי היה חשוך בזמן המשמרת שלו. הנשים סבלו מכוויות באזור הפה שלהן, אך שרדו את התקרית. המועדון נקנס בסכום של 120 אלף ליש"ט (כ-560 אלף שקלים).