גורמים ברשויות החוק בצרפת טוענים שחקירת מותו של אמיל סוליי מורכבת מאוד, זאת בעקבות שיבושים בזירת שבה מצאו את גופתו של בן השנתיים. לפי הדיווחים בכלי התקשורת הצרפתיים, האישה שגילתה את שרידי הילד סמוך לכפר לה ורנה, בדרום-מזרח המדינה, הרימה ממצאים מהזירה והביאה אותם בעצמה לתחנת המשטרה.

"היא הרימה את הגולגולת של הילד והביאה אותה לז'נדרמריה. היינו מעדיפים אם היא לא הייתה עושה את זה", סיפר גורם המעורה בפרטי החקירה לחברת החדשות BFMTV. "מעשיה מנוגדים לכל הכללים האלמנטריים של חקירת זירת פשע. יכול מאוד להיות שכשהיא הרימה את הגולגולת, היא השמידה ראיות שהיו שם". במשטרה הצרפתית ממשיכים בינתיים לחקור את סיבת המוות של בן השנתיים, שנעלם לפני כ-9 חודשים.

אמיל סוליי נעלם ב-8 ביולי, 2023, בזמן ששהה בבית של סבו וסבתו בכפר לה ורנה, בהרי האלפים הצרפתיים – כ-40 ק"מ מערבית לגבול עם איטליה. לפי העדויות, הילד נראה משוטט לבדו ברחובות לפני שאבדו עקבותיו. רשויות החוק סרקו את סביבת הכפר במשך חודשים בניסיון למצוא את בן השנתיים, אך ללא הועיל. בסופו של דבר, שרידי גופתו נמצאו סמוך לשביל הליכה באזור לה ורנה – כ-100 מטרים מהבית של סבו וסבתו.

פרנסואה בליק, מנהל הקהילה בכפר, התייחס לתפנית בפרשת ההיעלמות של הילד ותיאר אותה כ"מטרידה". לדבריו, רשויות החוק סרקו את לה ורנה ביסודיות, גם באזור שבו מצאו את שרידי הגופה – מה שלטענתו יכול להעיד על כך שמישהו העביר לשם את העצמות.

גורם בכיר במשטרה אישר בשיחה עם כלי התקשורת הצרפתיים שחוקרים מצאו רק חלק משרידי גופתו של אמיל סוליי. "מצאו בזירה את הגולגולת שלו וגם את כל השיניים שלו, אבל חלקים אחרים לא היו שם", ציין הקצין. "כלבי גישוש ורחפנים סורקים את האזור בתקווה למצוא שרידים נוספים. יכול מאוד להיות שחלק מהעצמות נלקחו על ידי בעלי חיים, אבל לא בהכרח. אנחנו לא שוללים כרגע שום אפשרות".

מארי-לור פזאן, דוברת הז'נדרמריה, אישרה בשיחה עם אתר החדשות Midi Libre שמצאו בזירה רק חלק מהעצמות של אמיל סוליי – ושמומחים לרפואה משפטית ממשיכים לבחון אותן. עד כה הם הצליחו לקבוע כמה זמן העצמות היו בזירת הפשע, אך המידע הזה טרם הותר לפרסום. לפי פזאן, החוקרים בוחנים את כל התרחישים באשר לסיבת המוות – כולל זה בן השנתיים נפל אל מותו, נהרג בהיתקלות עם בעל חיים או נחטף ונרצח.