אזהרה: הכתבה מכילה תיעוד שעלול להיות קשה לצפייה

טרגדיה בפקיסטן: עשרות בני אדם נהרגו במהלך סוף השבוע האחרון לאחר שנתקעו בסופת שלג עם הרכבים שלהם. כוחות חילוץ ויחידות צבאיות מיוחדות הוזעקו אל כביש הגישה לעיר מורי, צפון המדינה, לאחר שכ-1,000 מכוניות נתקעו בפקק תנועה אימתני ונקברו תחת השלג הכבד.

שייח' ראשיד אחמד, שר הפנים של פקיסטן, התייחס להשתלשלות האירועים ואמר שנהגים ונוסעים נלכדו כשבחוץ נמדדו טמפרטורות של מינוס 8 מעלות צלסיוס. כוחות הצליחו להגיע למרביתם ולפנות אותם אל בסיסים צבאיים שהוסבו לנקודות איסוף עבור צוותי רפואה. למרות זאת, היו גם אלו שלא שרדו את הקור העז.

נכון לעכשיו דווח על מותם של 22 בני אדם, מתוכם 10 גברים, 2 נשים ו-10 ילדים. אחד המחלצים תיאר לכתבים המקומיים את הזוועה כאשר אותר רכב עם משפחה של ארבע נפשות, כולם מתו במכונית. במקרה אחר, נמצאו גופותיהם של ארבעה גברים שגם הם מתו בטרגדיה.

על פי ההערכות, רוב הקורבנות מתו כתוצאה מחשיפה לקור או מחנק. עבדור רהמן, קצין רפואה שהוזעק לטפל בפצועים שנמצאו בשטח, טען שייתכן כי חלק מהקורבנות מתו לאחר שנחשפו לגז פחמן חד-חמצני שנפלט ממזגני הרכבים שפעלו במשך שעות ארוכות.

מורי שוכנת כ-30 ק"מ צפונית לאסלאמאבאד, בירת פקיסטן. מדובר בעיירת נופש שנבנתה במקור עבור חיילים בריטים בימי המנדט. כיום, היא מוכרת כיעד תיירותי פופולרי מאוד עם מיליוני מבקרים מדי שנה.

כוחות חילוץ פינו מאז עשרות נוסעים לשטחי איסוף, בזמן שאחרים עברו בין הרכבים וחילקו מזון חם ושמיכות לאנשים שטרם חולצו. גורמים המעורים בפעולות החילוץ בשטח ציינו שכרגע מניין ההרוגים עומד על 22, אך קרוב לוודאי שהוא יעלה בזמן הקרוב.