פרשת מותה הטרגית של קלואי וויגנד ממשיכה להסתבך: בית המשפט בפלורידה זיכה את חברת "רויאל קריביאן" מהתביעה האזרחית של בני המשפחה, וקבע שהיא לא אחראית למותה של הפעוטה. ההחלטה התקבלה עוד לפני שהתביעה הגיעה לשלב הדיונים, אחרי שהסב, סלבטורה אנלו, הודה באשמת הריגה ברשלנות בשנה שעברה.

הטרגדיה ארעה ביולי של 2019, כאשר וויגנד נפלה מהקומה ה-11 של קרוז התענוגות Freedom of the Seas שעגנה בנמל פורטו ריקו. בסרטוני מצלמות האבטחה של הספינה, אפשר לראות את הרגע בו הסב מציץ מהחלון שנמצא כמטר מעל הרצפה ואז מרים אליו את הפעוטה. רגעים ספורים לאחר מכן, קלואי נשמטה מכפות ידיו וצנחה לרצפת הבטון, מגובה של כ-50 מטרים.

אנלו והוריה של הפעוטה טענו מאז שלא היו במקום שלטים שמזהירים מפני החלון היחיד שהיה פתוח בקומה. מעבר לזה, הסב טען שהוא מתמודד עם עיוורון צבעים, שמנע ממנו להבדיל בין האוויר הפתוח ושאר החלונות שהיו בקומה. אף על פי כן, השופט דונלד גראהם קבע שמי שאחראי לכך שהפעוטה מצאה את עצמה בסכנת חיים הוא סבה – ולא חברת "רויאל קריביאן".

"התיעוד ממצלמות האבטחה חושף שמר אנלו הושיט את ידיו אל האוויר הפתוח מחוץ לחלון, לפני שהוא הרים לשם את הפעוטה", הוסיף השופט גראהם. "למעשה, מר אנלו התכופף מחוץ לחלון עם כל פלג גופו העליון לפני שבכלל הרים את הפעוטה. כל אדם בר דעת יכול היה להיות מודע לסכנה. בית המשפט קובע בזאת שהנאשמים לא אחראים למותה של הפעוטה".

מייקל וינקלמן, עורך דינם של בני המשפחה, התייחס להשתלשלות העניינים ואמר שהם זועמים על החלטת בית המשפט. "ההורים מופתעים ומאוכזבים מאוד מהפסיקה", מסר וינקלמן. "זאת החלטה שצריכה להיעשות על ידי חבר מושבעים". עורך הדין הוסיף מאז שבכוונתם להגיש בקשה לערעור בהקדם האפשרי.

"אנחנו נערער על ההחלטה הזאת כבר בזמן הקרוב ונמשיך להילחם", אמר וינקלמן. "חשוב לנו לעורר מודעות לתופעה הזאת, כדי למנוע את הטרגדיה הבאה. התיק הזה תמיד היה סביב קלואי, שהיו לה חיים נפלאים לפני שנלקחה מאיתנו בטרם עת".