קהילת הגיימרים בדרום אמריקה מזועזעת מפרשת רצח מזוויעה בברזיל, שם נער בן 18 רצח באכזריות נערה שהייתה יריבה שלו במשחק היריות הפופולרי Call of Duty. גיירמה אלבס קוסטה נעצר בתחילת השבוע, אחרי שנענה לבקשת בני משפחתו, הסגיר את עצמו למשטרה והודה ברצח של אינגריד אוליביירה בואנו דה סילבה בת ה-19.

ממצאי חקירת המשטרה חושפים כי קוסטה ודה סילבה שיחקו את משחק היריות באופן מקצועי, והיו חברים בשתי קבוצות גיימרים שונות שפועלות בסאו פאולו. קוסטה דקר למוות את הקורבן אחרי שהזמין אותה לביתו ומאוחר יותר, צילם סרטון של הגופה ושלח אותו לחבריו באפליקציית וואטסאפ.

בסרטון אפשר לראות את הנער לועג לקורבן אחרי מותה ואומר: "תראו איזה יופי. מצוין, ברוך שפטרנו". קוסטה בסופו של דבר פונה אל הראי בחדרו ושם נגמר הסרטון. לאחר מכן, קוסטה נמלט מזירת הרצח.

לרשויות האכיפה נודע על התקרית רק לאחר שאחיו של קוסטה מצא את גופת הנערה בביתו והתקשר למשטרה. בני משפחתו אז יצרו קשר עם הרוצח וביקשו ממנו להסגיר את עצמו. תחילה הוא סירב ואפילו איים לשים קץ לחייו. למרות זאת, הוא השתכנע בסופו של דבר ונעצר ביום שני האחרון. שוטרים שהיו במקום בזמן המעצר שאלו אותו למה רצח את דה סילבה, על כך הוא ענה: "כי רציתי".

במהלך החקירה הוא סיפר שהכיר את הקורבן רק לפני חודשיים והיא ביקרה בביתו פעם אחת בעבר. כמו כן, הוא טען שתכנן את הרצח במשך שבועיים ואפילו כתב מסמך באורך של 52 עמודים שבו הוא פירט את המניע שלו. חוקרים בוחנים כעת את המסמך.

בני משפחתו של החשוד נחרדו לגלות את מעשיו וטענו כי הוא תמיד היה ילד טוב. אימו תיארה את אחד הביקורים של הנערה בביתם ואמרה שהשניים נראו לה כמו שני חברים נורמטיביים לחלוטין. מקבוצת הגיימרים של קוסטה נמסר כי הם המומים מהשתלשלות האירועים ושמעולם לא שיערו בדעתם שהוא מסוגל לעשות דבר נוראי כל כך. בינתיים, המשטרה ממשיכה לחקור את נסיבות האירוע.