גבר בשנות ה-30 לחייו נעצר בוונצואלה אחרי שהתחזה לרופא נשים והגיש לנשים טיפולים כביכול למניעת הריון. חוזה דניאל לופז (38) נעצר במחוז ארגואה, צפון המדינה, לאחר שהתברר ששיטה בעשרות נשים והחדיר מתחת לעורן מקלות פלסטיק של סוכריה על מקל בטענה שמדובר באמצעי מניעה.

לופז, שהציג את עצמו כגניקולוג, פעל בלי שום הכשרה רפואית במספר מרכזי רפואה ברחבי ונצואלה. ממצאי החקירה חשפו שהוא הציג את מקלות הפלסטיק בתור "אימפלנון" (Implanon: שתל שמפריש הורמונים לדיכוי פעולת הביוץ) והחדיר אותם מתחת לעור הזרוע של קורבנותיו.

התרמית של לופז נחשפה אחרי שרופא נשים ששמו רפאל צ'ירינוס נתקל בסיפורים שונים על נשים שעברו את הפרוצדורה ובכל זאת נכנסו להריון. "ראיתי הרבה פוסטים ברשתות החברתיות על נשים שנפגשו עם גניקולוג, כביכול, שהציע להן טיפול עם 'אימפלנון'", סיפר ד"ר צ'ירינוס בשיחה עם אתר החדשות Cronica. "הטיפול היה כמובן תרמית והשתל התברר להיות מקל של סוכריה".

ד"ר צ'ירינוס אז יצא לבדוק את הרקע המקצועי של לופז ונדהם לגלות שלא רק שהוא לא רופא נשים, אין לו שום הכשרה רפואית. הוא הציג את הממצאים למשטרה וקרא לנשים שעברו את הטיפול לגשת לסיוע רפואי בהקדם האפשרי.

על פי החשד, לופז השתיל את מקלות הסוכריות מתחת לעורן של 25 נשים. מאז מעצרו הוא הואשם בסדרת עברות פליליות, כולל זיוף מסמכים רשמיים ומתן טיפול רפואי ללא כל הכשרה. במידה ויורשע במעשיו, הוא צפוי להישלח למאסר.