טיילר צ'ייס בסך הכל ניסה למצוא עבודה חדשה כשנתקל בקושי בלתי שגרתי. בן ה-22 גילה כי הוא "מת באופן רשמי" ושגופתו, כך לפי תעודת הפטירה, נשרפה. כל זה למרות העובדה שהוא חי. משפחתו של צ'ייס, מפורטלנד, אורגון, צפון-מערב ארה"ב, קיבלה את ההודעה על פטירתו ב-11 בספטמבר 2023, לאחר שהמכון המחוזי לרפואה משפטית קבע כי סיבת מותו היא מנת יתר. כעת סיבת הבלבול מתבררת.

צ'ייס, שאיבד את אמו שנה קודם לכן, נאבק במשך שנים עם התמכרות לסמים בעודו חי ברחובות, כפי שדיווח השבוע ערוץ "פוקס ניוז". בינואר שנה שעברה הוא אף ריצה תקופת מאסר שבסופה הוא שוחרר למרכז שיקום זמני, בתנאי שישלים תוכנית גמילה. בינתיים, בני משפחתו קיבלו את ההודעה המצערת שהוא מת – ואפילו את כד האפר שלו כראיה.

צ'ייס שהה במרכז הגמילה מספר חודשים. יום אחד, הוא הגיע לחנות כלבו מקומית כדי לנצל את תלושי המזון שלו והבין שכרטיס האשראי שברשותו כבר לא פעיל. כאן בן ה-22 התחיל לחשוד שמשהו לא כשורה. בשלב זה הוא כבר היה פיכח מספר חודשים וחיפש באופן נואש עבודה - אלא שעד מהרה הוא הבין ש"אי אפשר באמת לפנות למקומות כשאתה מת", כפי שסיפר ל"ניו יורק טיימס".

"החיים שלי היו בלגן", סיפר בן ה-22, שפנה לרשויות בניסיון לפתור את סוגיית ההטבות שמגיעים לו. הוא התבשר כי תעודת פטירה הוגשה על שמו ופנה למשטרת פורטלנד כדי לברר את העניין. המשטרה אז פנתה למרכז הגמילה שבו שהה צ'ייס בשביל להבין מדוע "אדם מת" מנסה לקבל פרטים על עצמו. "מעולם, ב-20 השנים שבהן אני במשטרה, לא נתקלתי בתופעה כזו", אמר קצין המשטרה הראשון שפגש את צ'ייס. הצעיר אז פנה למחלקת משאבי אנוש בתחנה, שם אמרו לו: "כתוב פה שאתה מת".

כפי שהתברר, הבלגן נוצר כשגבר שחי במרכז הגמילה שבו שהה צ'ייס, נמצא מת ממנת יתר וברשותו הארנק ורישיון הנהיגה הזמני של צ'ייס - שכלל את שמו, אך לא את התמונה שלו. כך הבוחן הרפואי המחוזי זיהה, בטעות, את המת בתור טיילר צ'ייס. "הם מצאו את תעודת הזהות שלי, אמרו 'זה טיילר ג'ון צ'ייס', רשמו אותו על שמי והודיעו למשפחה שלי", סיפר צ'ייס. לפי הרשויות, אחרי קבלת ההודעה, סירבה משפחתו של בן ה-22 לראות את הגופה והיא נשרפה ב-1 באוקטובר. כל הבלבול היה יכול להימנע אם הם היו רואים את הגופה, שכן המנוח היה מבוגר יותר מצ'ייס, נמוך יותר, רזה יותר וג'ינג'י.

האפר שלו נמסר לבת דודתו, לטאשה רוסלס בת ה-35, שציינה כי משפחתה גייסה יותר מאלף דולר כדי לשלם עבור שריפת הגופה. לדבריה, כשקיבלה הודעה כי בן דודה חי היא "הייתה משוכנעת שעובדים עליה". למרות הבשורה, כפי שדווח, הייתה בת הדודה עצובה. "היה לי אפר של ילד של מישהו, והם אפילו לא ידעו שהאהוב שלהם מת", סיפרה רוסלס. "הם פשוט מתייחסים אליהם, למכורים, כאילו הם כלום".

צ'ייס מצא מאז עבודה בפורטלנד במסגרתה הוא מסייע לחסרי בית. לדבריו, ההבנה של מה שקרה גרמה לו לראות איפה היה יכול לגמור: "זה היה יכול להיות אני". דובר מחוז מולטנומה התייחס לפרשה הביזארית והביע צער על השתלשלות האירועים. "אנו מצטערים מאוד על כך שהזיהוי השגוי אירע", נמסר בהודעה. "הכל קרה כי המנוח נשא את ארנקו של מר טיילר צ'ייס ואת רישיון הנהיגה הזמני שלו באורגון. מעתה והלאה, כל האנשים שנמצאו עם זיהוי זמני שהונפקו על ידי המדינה חייבים להגיש טביעות אצבע לזיהוי, כדי להבטיח שזה לא יקרה שוב".