זוועה במערב רוסיה, שם רשויות האכיפה עצרו שני גברים בחשד שחטפו, אנסו ורצחו ילדה קטנה. התקרית ארעה בעיר קוסטרומה, השוכנת כ-300 ק"מ צפון-מזרחית למוסקבה, בסמוך למקום העבודה של אמה של הקורבן – ורוניקה ניקולייבה בת ה-5.

שני החשודים, דניס גרסינוב (44) וואדים בליאקוב (24), הודו במעשיהם אחרי שגופתה של הילדה נמצאה בחדר מלונית שבו שהו. כמו כן, ועדת החקירות של רוסיה התירה מאז לפרסם תיעוד ממצלמות אבטחה שהוצבו ברחוב ובו אפשר לראות את הרגע שבו שני הגברים חטפו את הקורבן והלכו איתה במורד הרחוב.

בסרטון אפשר לראות את השניים סוחבים בכוח את הילדה בידיים לאור יום ואפילו חולפים על פני אנשים אחרים. עד ראייה שהיה במקום סיפר בצער שלא דיווח למשטרה על המקרה כי חשב שגרסניקוב הוא אביה של הילדה הבוכייה.

גורמים המעורים בפרטי החקירה סיפרו שגופתה של הילדה נמצאה בתיק נשיאה בחדר המלונית. מומחים לרפואה משפטית קבעו מאז שהיא נאנסה זמן קצר לפני מותה, שנגרם לאחר שנדקרה מספר פעמים.

הפרשה זעזעה את תושבי האזור, רבים מהם דרשו צדק מידי נגד שני החשודים. בסרטון שעלה לרשתות החברתיות אפשר לראות כיצד המון נאסף מחוץ למלונית וקרא לשוטרים להוציא את גרסניקוב ובליאקוב החוצה כדי שיוכלו לבצע בהם לינץ'. השניים לבסוף הוברחו בסודיות לתחנת המשטרה ומשם, הועברו למתקן מעצר.

בליאקוב התברר להיות מוכר למשטרה, לאחר שנפתח נגדו תיק חקירה בעוון גניבה. גרסניקוב לעומת זאת הורשע בעבר בעברות פדופיליה ואפילו ריצה עונש מאסר של כמה שנים – לפני ששוחרר בחודש מרץ של השנה שעברה. השניים הודו כי ניהלו מערכת יחסים רומנטית זה עם זה.

בליאקוב וגרסניקוב כאמור הודו במעשים המיוחסים להם במהלך החקירה והוסיפו שהפשע היה ספונטני לחלוטין. בליאקוב ציין שהכל התחיל אחרי שראה את הילדה משחקת לבדה ברחוב. הוא אז הציע לגרסניקוב שייתפסו אותה וילעגו לה, ומשם אופי הפשעים הלך והחמיר.