הציע נישואין לבת זוגו – וזה נגמר באסון: סטיבן ובר תכנן לא מעט זמן כיצד הוא הולך להציע נישואים לבת זוגו, קנשה. אך אף שכוונותיו היו רומנטיות, הדבר נגמר בטרגדיה. האירוע התרחש בזמן שהזוג היו בטיול בטנזניה והתארחו בכפר נופש יוקרתי ליד האי פמבה.

בזמן שסטיבן יצא לצלול, בת זוגו צפתה בו דרך חלון זכוכית מתחת לים. ובר אז ניגש לחלון, הוציא דף מנוילן והצמיד אותו לזכוכית, בזמן שהיא כמובן צילמה אותו. בצדו האחד של הדף היה כתוב: "אני לא יכול לעצור את נשימתי מספיק זמן כדי לספר לך את כל מה שאני מאוהב בך, אבל כל מה שאני אוהב אני אוהב יותר בכל יום".

לאחר מכן, ובר החזיר את הדף למקום והוציא את הטבעת. קנשה נשמעה צוחקת בהתרגשות בסרטון שצולם על ידי אדם אחר שהיה במקום. אולם, למרבה הצער, היא מעולם לא הספיקה להגיד לו שהיא תינשא לו – שכן כמה רגעים לאחר מכן ובר איבד את הכרתו וטבע.

לאחר מותו של ובר, כתבה קנשה פוסט קורע לב בפייסבוק ובו היא שיתפה את הסרטון של ההצעה, ותמונות נוספות מהחופשה שלהם. "אין מילים מספיקות שיכולות לתאר את הנשמה היפה שהיא סטיבן ובר", כתבה. "היית אור בהיר לכל מי שהכרת. הבאת כל כך הרבה שמחה לאנשים, היית אדיב, מלא חמלה, וגרמת לי באופן קבוע לבכות מרוב צחוק. הרעפת עליי אהבה כמו שלא חוויתי מעולם.

"לא חזרת מהמעמקים האלה, אז לא יצא לך לשמוע את התשובה שלי. כן, מיליון פעמים כן, אני אתחתן איתך. לא הפסקנו להתחבר ולחגוג את תחילת חיינו יחד, כשהיום הטוב ביותר נעשה לגרוע ביותר". קנשה הוסיפה שהיא מנסה להתנחם בעובדה שהם נהנו מחופשה בימים לפני מותו של ובר ותיארה אותם כ"שמחים ומסוחררים מהתרגשות".  הפוסט שהעלתה גרף כ-41,000 תגובות.