לאורה אלאם (צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
"לנקום את מותם של הקדושים המעונים במחנה הפליטים ג'נין ורצועת עזה" | צילום: מתוך הרשתות החברתיות לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

רשויות החוק האוסטרליות עצרו את לאורה אלאם (Laura Allam), פעילה חברתית ומשפיענית רשת, בחשד שהשתתפה באירוע חטיפה שהתרחש במדינה. אלאם, לשעבר יו"ר הקרן האיסלמית באוסטרליה, הובאה למעצר ביום שני האחרון והואשמה בחטיפה, שוד מזוין, כליאה בניגוד לחוק ותקיפה. לפי החשד, המניע לפשע היה שהקורבן עבד אצל אדם יהודי.

התקרית אירעה ב-16 בפברואר בעיר סיינט אלבנס, הסמוכה למלבורן, ויקטוריה. לפי ממצאי החקירה, הקורבן הותקף באכזריות על ידי קבוצת אנשים בזמן שניסה להיכנס לרכבו ונגרר לתא מטען של מכונית אחרת. הוא הוחזק בתא בניגוד לרצונו על ידי חברי הכנופייה, לפני שאלו שחררו אותו בעיר אחרת. קורבן התקיפה פונה לקבלת טיפול רפואי בעקבות האירוע.

כלי התקשורת האוסטרלים פרסמו בשעות האחרונות כי אלאם בת ה-28 ככל הנראה הייתה המוח מאחורי החטיפה והתקיפה. כמו כן, עלתה סברה שהיא ועמיתיה תכננו לתקוף אנשים מבני הקהילה היהודית בסביבת מלבורן.

אלאם היא בת הקהילה הלבנונית באזור מלבורן ומשפיענית רשת עם עשרות אלפי עוקבים בטיקטוק. כחלק מפועלה בקרן האיסלמית באוסטרליה, היא סייעה לפלסטינים להגר למדינה. בחודשים האחרונים היא פרסמה פוסטים רבים נגד ישראל, הפיצה פייק ניוז ואף קראה "לנקום את מותם של הקדושים המעונים" במחנה הפליטים ג'נין ורצועת עזה.