"חתרתי עם הקיאק שלי בכל הכוח כשראיתי אותו שוחה לכיווני מתחת למים – זה היה נראה כמו טורפדו שנורה אליי": פול טמפלר היה מדריך טיולים בזימבבואה, לפני ההיתקלות הגורלית שלו עם חיית בר שכמעט הרגה אותו. כעת, הוא מספר הכל על רגעי האימה הנוראיים בימת ויקטוריה.

"יצאתי עם עוד שלושה מדריכים לסיור קיאקים", הוא סיפר, "בשלב מסוים, עברנו ליד להקת היפופוטמים. ברטרוספקטיבה, הקרבה אליהם מעט הדאיגה אותי, אבל הערכתי שאנחנו רחוקים מספיק ובטוחים. לפתע, שמעתי קול התנפצות במים וראיתי את אחד הקיאקים של המדריכים עף באוויר. באותו רגע הבנתי שאחד ההיפופוטמים פגע בו".

View this post on Instagram

A post shared by Verbal Shenanigans (@verbalshenanigans) on

טמפלר מספר שהמדריך השלישי הוביל את יתר הקבוצה לאזור בטוח, בזמן שהוא עשה את דרכו למדריך שנפגע על ידי היונק האימתני. המצב היה גרוע מאוד, אבל הוא עמד רק להחמיר. "אני זוכר שפתאום הכל הפך לשחור ולקח לי כמה שניות להבין מה קרה", הוא מספר. "מאזור המותניים ומעלה הרגשתי כאילו אני לא בדיוק רטוב ולא בדיוק יבש. כשמיששתי עם זרועותי, הבנתי שאני נמצא בתוך הקיבה שלו".

המדריך החל להיאבק בהיפופוטם וגרם לו לירוק אותו החוצה, אבל זה לא היה הסוף. הוא ממשיך: "אני והמדריך השני ניסינו לשחות משם, אבל הותקפתי שוב. הפעם הוא תפס אותי ברגליים והתחיל לנענע אותי מצד לצד. ניסיתי לשלוף את האקדח שלי, אבל זה היה פשוט בלתי אפשרי". חיית הבר העצומה ירקה אותו בשנית ותפסה אותו שוב בלסתות העצומות שלה – הפעם מפלג גופו העליון.

"זה הרגיש לי כאילו הכל היה בהילוך איטי", הוא מספר. "הייתי משוכנע שהוא עומד לחצות אותי לשניים. ראיתי את הדם שלי מתערבב במים. אני זוכר שחשבתי לעצמי שאני עומד לטבוע או לדמם למוות". אז, בניגוד לכל הסיכויים, ההיפופוטם עזב אותו ושחה משם בחזרה ללהקה שלו.

View this post on Instagram

A post shared by 12 Survivors (@12_survivors_) on

טמפלר יצא מהתקרית עם 38 פציעות נשיכה, שברים ברחבי הגוף וזרועו השמאלית הייתה מרוסקת לחלוטין. עמיתו לעבודה לעומת זאת לא שרד את התקיפה. הוא הובהל לביה"ח, שם מנתחים מיהרו לטפל בו. תחילה, הם חששו שהוא עומד לאבד את כל הגפיים שלו, אך הכירורגים הצליחו להציל לו את שתי הרגליים וידו הימנית.

טמפלר מתאר את תהליך השיקום שלו כארוך, איטי, כואב וקשה מנטלית. לטענתו, לכל אורך אותה תקופה הוא סבל מתחושות אשם על כך שעמיתו לעבודה לא שרד את התקרית, כמו גם מקושיי התמודדות עם הקטיעה של זרועו השמאלית. למרות זאת, הוא סרב לתת לפציעה להרוס את חייו וניצל אותה בשביל לבנות את עצמו מחדש. כיום, הוא עובד בעיקר בתור קואוצ'ר ודובר מוטיבציה. בהרצאותיו, הוא נוהג לדבר הרבה על חווייתו הטראומתית בתקווה שהיא תיתן לאנשים השראה ואומץ להתגבר על הקשיים שלהם בחיים.