לראשונה מאז התפוצצות פרשת הרצח המזוויעה של העיתונאית קים וול, המהנדס שהורשע בפשע הנורא מודה בהאשמות המיוחסות אליו. ההודאה של פיטר מדסן פורסמה לקראת שידור סדרה דוקומנטרית על הפרשה, שזעזעה את העולם לפני יותר מ-3 שנים.

כזכור, ב-21 באוגוסט, 2017, כוחות המשטרה של קופנהגן דיווחו כי נמצאו שרידי גופה מבותרת של אישה על חופה הדרומי של העיר. כמה ימים מאוחר יותר, בדיקות DNA חשפו כי מדובר בעיתונאית החוקרת שעקבותיה אבדו בלילה של ה-10 באוגוסט – אחרי שיצאה לראיין את המהנדס הדני בצוללת שלו.

מומחים לרפואה משפטית קבעו כי וול ככל הנראה מתה כתוצאה מחניקה או מכך ששיספו את גרונה. מדסן טען בתחילת הליכי החקירה שאין לו שום קשר למותה של העיתונאית, אך הודה מאוחר יותר שהיא אכן מתה בזמן ששהתה יחד איתו בצוללת. למרות זאת, המהנדס כפר בהאשמות נגדו לכל אורך המשפט וטען שמותה היה תאונה. כעת, הוא הודה ברצח של העיתונאית ממאחורי הסורגים.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Vi Menn (@bladetvimenn) on

 

ההודאה של מדסן ברצח הוקלטה במהלך אחת מבין עשרות שיחות שהוא ניהל עם העיתונאי קריסטיין לינמן. במהלך הדו-שיח שהתהפך בין השניים, המהנדס אמר שהוא "מוכן לשים את כל הקלפים על השולחן" ולספר הכל על אותו לילה גורלי. בשלב מסוים, מדסן הוקלט אומר: "זאת אשמתי שהיא מתה. זאת אשמתי כי אני ביצעתי את הפשע. זאת אשמתי".

לינמן סיפר שהשיחות שלו עם מדסן הסתכמו בכ-20 שעות של הקלטות, אותן הוא שילב בסדרה התיעודית "ההקלטות הסודיות עם פיטר מדסן" אודות הפשע הנורא. לקראת צאת הסדרה, הוא טען כי המטרה העיקרית שלו בשיחות עם מדסן הייתה להוציא ממנו הודאה והוסיף: "התקווה הגדולה שלי הייתה שבני המשפחה של קים יוכלו להיעזר בהודאה בצורה כזו או אחרת. שהיא תיתן להם, לכל הפחות, סגירת מעגל".

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Thanks To Scandinavia (@thankstoscandinavia) on

 

מדסן הורשע ברצח של קים וול באפריל 2018 ונידון לרצות מאסר עולם. מאז ההרשעה, הוא עתר לבית המשפט להפחית את עונשו בטענה שהוא "לא פרופורציונאלי" בגלל שמותה של העיתונאית היה, לטענתו, תאונה. בית הדין לערעורים בחן את בקשתו, דחה אותה והמהנדס ממשיך לרצות את עונשו מאחורי הסורגים.