פלורידה ידועה בכל העולם כיעד תיירותי מושלם בשל חופי הרחצה היפים שיש במדינה, וכנראה שבדיוק בגלל זה מושל פלורידה, רון דסנטיס, מסרב להכריז על סגירתם למרות החשש הגובר בכל העולם מנגיף הקורונה.

במקום להכריז על סגירה כוללת, דסנטיס חתם על צו המורה על תיירים ותושבים לא לבלות בקבוצה של יותר מעשרה אנשים בחוף. כמו כן, כל עסק המוגש בו אלכוהול חייב לצמצם את המקום כך שיהיה תמיד בלא יותר מחצי תפוסה. דסנטיס גם ציין כי רשויות מקומיות יכולות להחליט על הנחיות אחרות.

למרות הביקורות שמושמעות נגדו ברשתות החברתיות, דסנטיס מדגיש כי הוא ממלא אחר הוראות ה-CDC (המרכז למניעה ובקרת מחלות) ומפציר באנשים לתפוס מרחק זה מזה. עם זאת, סרטונים המתעדים את מה שקורה בחופים בפלורידה מוכיחים שאיש לא טורח לעקוב אחר ההנחיות, ובינתיים הרשויות לא משתמשות באף אמצעי כדי לאכוף אותן.

בסרטון שצולם ביום שני האחרון בחוף העמוס Clearwater, נראו מאות אנשים נהנים בים ועל החוף עצמו, מבלי לנסות בכלל לעקוב אחר ההמלצות שניתנו לתושבים - וזאת במקביל לידיעה על 19 חולי קורונה חדשים במדינה. 

בסך הכל אובחנו 192 חולי קורונה במדינה, כאשר 5 מתוכם מתו מהמחלה. ראשי העיר של מיאמי ופורט לודרדייל החליטו בעקבות ההחמרה לסגור את החופים שלהם החל מיום ראשון, וזאת למרות שמדובר בחופים הכי פופולאריים במדינה.