אולגה קגרליסטקיה (37), דוגמנית ומלכה יופי לשעבר, הגיעה לאסוף את גופתו של אביה שמת מקורונה, מחדר המתים בעיר סמארה שבדרום רוסיה. היא התעלמה מהוראות הצוות במקום, שניסה למנוע ממנה לראות את חדר המתים העמוס, ותיעדה עשרות גופות בשקיות ניילון. "לפי הנתונים הרשמיים יש בסמארה שבעה מתים, וכאן רואים הרבה יותר", היא אומרת בסרטון שצילמה.

לטענת אולגה, הרשויות במדינה מנסות להסתיר את נתוני התחלואה בקורונה, בין היתר כדי להימנע מתשלום פיצוי על סך 22,600 יורו למשפחות הצוותים הרפואיים שמתו מהנגיף: "אבי חלה בעבודה, בזמן שעשה את התפקיד שלו", סיפרה. דבריה צפים על רקע טענות שהעלה סטטיסטיקאי שעבד בעבר עבור הממשלה, שרמז כי השלטונות ברוסיה מעוותים את הנתונים כדי לא לחשוף את עוצמת הגל השני של המגפה במדינה.

מלכת היופי אולגה קגרליסטקיה  (צילום: Olga Kagarlitskaya)
צילום: Olga Kagarlitskaya

אולגה סיפרה כי עובדי חדר המתים הסבירו לה שהם מחזיקים ביותר מחמישים גופות. הם הודו בפניה כי סיבות המוות שנרשמות למתים מקורונה – פיקטיביות: "הם אמרו שאין לי מה לצפות לחקירה יסודית לגבי סיבת המוות של אבי, שהם כפופים להוראות והנחיות ברורות".

מלכת היופי אולגה קגרליסטקיה  (צילום: Olga Kagarlitskaya)
צילום: Olga Kagarlitskaya

אביה של אולגה אושפז בבית החולים בו עבד במשך 23 שנים. הוא היה מחובר למכונת הנשמה ומת שבועיים לאחר מכן. "כל זה נעשה רק כדי לא לשלם למשפחות של אלה שנלחמו במהלך העבודה שלהם", אמרה בתו.

הרשויות ברוסיה דיווחו אתמול על 352 מקרי מוות מקורונה.