רשויות החוק בעיר ג'לפה, צפון אלג'יריה, מצאו אדם שנחטף לפני קרוב לשלושה עשורים בבית של השכן שלו. עומאר בין עומרן אותר במחבוא בדיר כבשים, מתחת לערמות של חציר. החוטף – גבר בן 61 שפרטי זהותו לא הותרו לפרסום – נעצר בעקבות התגלית המטרידה.

עומאר בין עומרן היה בן 17 כשהוא נראה לאחרונה על ידי בני משפחתו. לפי ממצאי החקירה, הוא נעלם בשנת 1998 בזמן שעשה את דרכו לבית הספר. הסברה הרווחת לאורך השנים הייתה שהוא נהרג במהלך עימותים שהתחוללו באותה תקופה בין ארגוני מורדים וכוחות הביטחון של אלג'יריה. עומרן נמצא 27 שנים מאוחר יותר, זמן קצר אחרי יום הולדתו ה-45.

פריצת הדרך בחקירה אירעה בעקבות עימות בין החוטף ואחיו לגבי ירושה, כך לפי כלי התקשורת המקומיים. האח אז התייחס באופן כלשהו לפרשת החטיפה בחשבון הפייסבוק שלו ומשפחתו של עומאר דיווחה לרשויות החוק. שוטרים אז פשטו על ביתו של החוטף ותיעדו את הרגע שבו מצאו את הקורבן בדיר הכבשים – שממוקם כ-200 מטרים מבית הוריו של עומאר.

נכון לעכשיו לא ברור מדוע הקורבן לא ניסה לברוח או להזעיק עזרה לאורך השנים. גורמים המעורים בפרטי המקרה העריכו שהוא לא פנה לעזרה בגלל מצבי הנפשי הרעוע. מקומיים מנגד טענו שהחוטף הטיל עליו כישוף או קללה. עומאר נמצא 11 שנים אחרי מותה של אימו, שהלכה לעולמה לפני שהספיקה לדעת מה עלה בגורלו.

תושבי האזור טענו שהחוטף הוא עובד במגזר הציבורי שחי לבדו. למרות זאת, מקומיים טענו שהוא נראה הרבה פעמים קונה אוכל ומצרכים בשביל שניים. בעקבות התפוצצות הפרשה, משרד המשפטים באלג'יריה הורה לחקור את המקרה לעומק. "הנחנו את הרשויות לשלוח את הקורבן לקבלת טיפול רפואי ונפשי", צוין בהודעה מהפרקליטות המקומית. "במידה והחשוד יימצא אשם בעברות המיוחסות לו, נדרוש את העונש החמור ביותר".