"חזיתי שאני עומדת למות בלידה שלי – וכך הצלתי את חיי": אם ל-3 מארה"ב חשפה כיצד ניצלה באורח נס מסיבוך קטלני בחדר הלידה. בשיחה עם כתבים בכלי התקשורת בבריטניה, היא תיארה איך שרדה את התקרית המבעיתה שהותירה אותה בתרדמת, והכל בזכות חזיונות לאורך תקופת ההיריון.

סטף ארנולד סיפרה שהכל התחיל אחרי שעברה סקירת היריון בשבוע ה-20 ובה נחשף שהיא מתמודדת עם שליית פתח (סיבוך שבו השלייה מחוברת לקירות הרחם). בעקבות המצב, רופאים קבעו לה ניתוח קיסרי לקראת השבוע ה-40.

סטף מספרת שלקראת הפרוצדורה, היא החלה לקרוא על שליית פתח במאמרים שונים וגילתה שבמקרים נדירים, היא עלולה להוביל לדימומים מאסיביים ואפילו למוות. "העיניים שלי קראו את המילים במהירות בזמן שצמרמורת התפשטה ברחבי הגופי", אמרה. "באותו רגע הבנתי שהסיבוך הזה עומד להרוג אותי".

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Stephanie Arnold (@stepharnold37) on

 

האם בת ה-47 טוענת שמאז האבחנה, היא עברה אצל שורה של רופאים מומחים והביעה דאגה ממצבה. לטענתה, כולם ניסו להרגיע אותה והדגישו שסיבוכים קורים רק לעיתים נדירות מאוד. למרות זאת, סטף הייתה משוכנעת שהיא עומדת למות על שולחן הניתוחים. בשבועות שחלפו מאז האבחנה, היא ניסתה לשכוח מהדאגות שלה ולהישאר אופטימית – עד שיום אחד, היא קיבלה חיזיון נוסף.

זה קרה בזמן שיצאה לטייל בפארק עם בתה הגדולה עדינה, בת ה-5. השתיים חלפו ליד מזרקה יבשה כשלפתע, סטף ראתה דימוי מבעית. "ראיתי איך פתאום המזרקה חוזרת לפעול, אבל לא עם מים – אלא עם דם", סיפרה. "ידעתי שזה סימן". מאותו רגע, היא הייתה משוכנעת שההיריון עומד להרוג אותה.

כשבוע לפני הניתוח הקיסרי, סטף נבהלה לגלות שהיא מתמודדת עם דימום מאסיבי מהרחם. היא הובהלה למיון יולדות ושם, נכנסה מיד לחדר הניתוח בשביל ניתוח קיסרי דחוף. כשהתעוררה, ראתה את בעלה, ג'ונתן, יושב לצדה. "שאלתי אותו מיד אם אני עדיין בהיריון", סיפרה. "הוא הרגיע אותי ואמר שהתינוק נולד בשלום והוא בסדר גמור. אז הוא התחיל לבכות. כששאלתי אותו למה הוא בוכה, הוא סיפר לי שבדיוק התעוררתי מתרדמת של 6 ימים. הייתי בהלם".

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Stephanie Arnold (@stepharnold37) on

 

סטף נדהמה לגלות שבזמן הניתוח, היא סבלה מהלם אנפילקטי כתוצאה מנוזלים שחדרו למחזור הדם שלה – ובדיוק כפי שחזתה, היא נותרה ללא דופק על שולחן הניתוחים למשך 37 שניות. הסיבה היחידה שהיא שרדה את הסיבוך, היא בגלל שאחד הרופאים שפנתה אליו כמה שבועות מוקדם יותר רשם בתיק האישי שלה סעיף לפיו חייבת להיות ערכת החייאה בחדר הניתוח בזמן הניתוח הקיסרי, יחד עם מנות דם.

"החזיונות שלי הצילו לי את החיים", סיפרה. "אני כל כך שמחה שדיברתי עם הרופאים וסיפרתי להם על החששות שלי לקראת הניתוח. יותר מזה, אני שמחה שלפחות אחד מהם לקח אותי ברצינות".

סטף הוסיפה כי מאז התקרית היא ממשיכה לקבל חזיונות, אבל הם בעיקר קשורים לבני המשפחה שלה. באשר לשאלה האם יש לה כוחות מיוחדים, היא אומרה: "אני לא חושבת שאני מסוגלת לראות את העתיד. מה שכן, כל החוויה הזאת לימדה אותה לסמוך על תחושות הבטן שלי כשהן מסמנות לי שמשהו לא בסדר".