בן 26 מרוסיה שדקר שני נערים כנקמה על כך שהשניים אנסו באכזריות את חברתו, התאבד ביריית אקדח לאחר שזוגתו הודתה בפניו שבדתה את סיפור האונס כולו.

גופתו של רוסלן לבדב בן ה-26 נמצאה ביום רביעי האחרון ביער באומסק שברוסיה, כשלצדו אקדח יד. לפי החשד, לבדב תקף את מקסים קהביבולין בן ה-17 ואלכסנדר ריין בן ה-16 באמצעות סכין והרג את קהביבולין, כאשר ריין עדיין נלחם על חייו בטיפול נמרץ בבית החולים המקומי.

המניע של לבדב, כאמור, היה הסיפור שהשמיעה בפניו אנה, זוגתו, על כך שנאנסה על ידי שני הנערים. אנה מצדה הזדעזעה לשמוע על התקרית והודתה בפני חבריה שהמציאה את סיפור האונס, וכי לא דמיינה שהחבר שלה יוכל לעשות מעשה כזה ולפגוע בשני הנערים. היא נלקחה לחקירה על ידי הרשויות וככל הנראה תועמד לדין.

לצד המקרה הטרגי הזה, מהצד השני של המפה ישנו מקרה אחר של רצח-התאבדות שמסעיר לאחרונה את רוסיה: החוקרת מריה קלוצ׳קובה בת ה-23 ירתה בעצמה לפני כחצי שנה באמצעות אקדח משטרתי, לאחר שהוכרחה לעבוד לצד קולגה שאותו האשימה אונס. קלוצ׳קובה, שהגשימה את חלום חייה לאחר שסיימה את לימודיה בהצטיינות, התלוננה על תרבות של ביריונות במשטרת סוצ׳י אך איש לא הקשיב.

המשטרה, מאידך, טוענת כי לקלוצקובה היו בעיות נפשיות, ולפי דיווחים מנסה לטייח את כל הפרשה. ״אחותי לא הייתה חולת נפש״, כתבה אחותה של מריה, אנה, ״לא הייתה לה סכיזופרניה, דחפו אותה להתאבד. היא נאנסה על ידי בלש בכיר ומהרגע הזה היא חשבה שהיא ממיטה קלון על המשפחה, במקום לחשוב על עצמה כקורבן של אידיוט״.

 

מתמודדים עם מחשבות אובדניות? אל תהססו לפנות לעזרה

ער"ן - עזרה ראשונה נפשית במספר הטלפון 1201
ניתן לפנות גם במייל דרך עמוד האינטרנט
או במסרון (SMS) למספר 0768844