"תמיד הייתה לי תחושה לא טובה לגביה": אמא של אחד התלמידים בביה"ס היסודי ריבר קרסט (River Crest) – המוסד החינוכי שבו עבדה המורה שתקפה מינית ילד בן 11 – מגיבה לפרשה המטרידה. בשיחה עם כלי התקשורת האמריקאים, האם, שהסכימה להתראיין בעילום שם, סיפרה שהיא תמיד חשבה שההתנהגות של מדיסון ברגמן חשודה.

"הייתה לי תחושה שמשהו משונה בה", סיפרה האם לאתר ה-NY Post. "היא תמיד הייתה מחפשת תשומת לב. מלכת סלפי כזאת שמצלמת את עצמה מכל זווית אפשרית. כל הזמן מצלמת את כוסות הקפה שלה ואת הנעליים שלה. אתם יודעים, מסוג האנשים האלה". בהמשך, היא ציינה שהפרשה עוררה סערה בקרב הורי התלמידים.

"כולם רותחים מזעם. כולם. הם לא יודעים מה לעשות עם עצמם", המשיכה האם. "יש לנו קבוצה משותפת של כל ההורים ואנשים כל הזמן שולחים הודעות למשפחה של הילד כדי לוודא שהם בסדר. הסיפור הזה פשוט נוראי".

קיבלה את מספר הטלפון של הקורבן מאמו

מדיסון ברגמן נעצרה על ידי רשויות החוק במדינת וויסקונסין לאחר שהתברר שהיא "מנהלת רומן" עם תלמיד בכיתה ה'. בת ה-24 הואשמה מאז בתקיפה מינית מדרגה ראשונה ושוחררה ממעצר בערבות של 25 אלף דולר.

הפרשה התפוצצה לאחר שאביו של הקורבן הגיע לביה"ס ריבר קרסט עם צילומי התכתובות בין המורה והילד. מאז דווח שהאמת התבררה להוריו של בן ה-11 לאחר שאימו שמעה אותו מדבר בטלפון עם ברגמן ומאוחר יותר, קראה את ההודעות ביניהם. בת ה-24 כתבה לתלמיד הודעות אינטימיות ובהן תיארה, בין היתר, כמה היא נהנית להתנשק איתו, להתמזמז איתו וגם כמה היא אוהבת את הדרך שהוא נוגע בה. בעקבות התגלית המטרידה, נפתחה חקירה משטרתית נגד ברגמן.

גורמים המעורים בפרטי המקרה סיפרו לכלי התקשורת בוויסקונסין שבמהלך חיפוש בתיק הגב של החשודה נמצאה תיקייה ובה מכתבי אהבה שבן ה-11 כתב לה בעצמו. הקורבן ציין באותם מכתבים עד כמה הוא אוהב להתנשק עם המורה.

באחד המכתבים שברגמן כתבה לילד צוין: "אחת האחייניות שלי בכיתה ה' ואני לא מסוגלת לדמיין גבר מדבר אליה כמו שאנחנו מדברים. אני יודעת שיש לנו מערכת יחסים מיוחדת ואני אוהבת אותך יותר מכל דבר אחר בעולם, אבל אני חייבת להיות הבוגרת כאן ולעצור". לפי ההערכות השניים בקשר לפחות מאז חודש דצמבר, אז המורה קיבלה את מספר הטלפון של הילד מאימו.

בן ה-11 סיפר לחוקרי המשטרה שברגמן כל הזמן הייתה מבקשת ממנו להישאר בכיתה אחרי השיעור ובשלב מסוים, אפילו הורתה לו לעבור לשולחן הקרוב ביותר אליה. תלמידים אחרים העריכו שזה בגלל שהוא "ילד בעייתי". אולם, הקורבן העיד שהקרבה למורה נועדה לאפשר לה לגעת בו תוך כדי השיעור. לדבריו, במהלך יום הלימודים היו שעות בהן התלמידים קראו ספרים באופן עצמאי  ובזמן הזה, ברגמן הייתה מלטפת ומעסה לו את השוקיים.

בעקבות התפוצצות הפרשה, ברגמן הושעתה מתפקידה ונאסר עליה ליצור קשר עם תלמידי מחוז האדסון, ההורים שלהם ואנשי הצוות בבתי הספר באזור. כמו כן, היא הייתה אמורה להתחתן בקיץ הקרוב והחתונה בוטלה. במידה והיא תורשע במעשים המיוחסים לה, בית המשפט עשוי לגזור עליה עונש של 60 שנות מאסר.