"שמתי לב לשתי רגליים קטנות ואז בעלי התחיל לצעוק: 'זה תינוק, זה תינוק!'": טיול בוקר של משפחה מטקסס קיבל תפנית מבעיתה אחרי שהם מצאו תינוקת בת כמה שעות שננטשה על השביל. זה קרה ביום שבת בעיר קייטי, ששוכנת מערבית ליוסטון, אז דניאל פדל, בעלה ובתם בת ה-3 הבחינו בתינוקת שהונחה בצד הדרך כשהיא עטופה במגבת.

"בעלי אמר לי 'תתקשרי ל-911, תתקשרי ל-911'. אז התקשרתי", סיפרה פדל לחברת החדשות KHOU. לדבריה, התינוקת נמצאה כשהיא עדיין מחוברת לשלייה שלה ולפי ההערכות, היא נולדה רק כמה שעות מוקדם יותר. בני הזוג, שחלפו באזור במקרה בזמן טיול עם הכלבים שלהם, אז הרימו את התינוקת מהאדמה וחיכו איתה בצל עד להגעת המשטרה לזירה. היא פונתה מאז לבית חולים באזור, שם דווח שמצבה יציב וטוב.

מצלמת אבטחה שהוצבה באזור הצליחה לתעד את הרגע שבו התינוקת ננטשה על ידי גבר אלמוני. בסרטון אפשר לראות את האיש – שתואר כגבר לבן או לטיני רזה – מניח בצד הדרך את התינוקת העטופה במגבת ואז נמלט מהזירה בריצה. רשויות החוק פתחו מאז בחקירה של האירוע ובמצוד אחר האיש.

"לא משאירים תינוק סתם ככה ברחוב"

דוברות משרד השריף של מחוז האריס שיבחה את פועלם של קייטי ובעלה, וציינה שאילולא הם מצאו את התינוקת היא כנראה לא הייתה שורדת. הסמל חואן גרסיה, בלש ביחידה החוקרת מקרי התעללות בילדים, התייחס לתקרית ואמר: "זה נס ששני העדים הלכו על השביל יחד עם בתם והכלבים שלהם".

פדל סיפרה שהפרשה הותירה אותה בטראומה והיא לא מפסיקה לחשוב על הרגע שבו היא ובעלה מצאו את התינוקת. "אני המומה, עצובה וכועסת", היא אמרה והוסיפה שהיום אין שום הצדקה לנטוש תינוק בן יומו למות באמצע הדרך. "אפשר למסור אותו לכבאים בתחנת כיבוי אש, להשאיר אותו בתחנת משטרה או אפילו בבית חולים. לא משאירים תינוק סתם ככה ברחוב".