"ברגע שהתינוק נולד, אני ידעתי שמשהו לא בסדר": בני זוג ממערב רוסיה זעזעו הורים רבים במדינה כשחשפו את הטעות האיומה שקרתה להם בזמן טיפולי ההיריון. בשיחה עם כתבים של סוכנות הידיעות HTB, אולגה אליוקין סיפרה איך עברה סדרה מעייפת של טיפולי IVF (הפריה חוץ-גופית) במרכז לרפואת נשים בעיר צ'ליאבינסק – רק כדי לגלות בסופו של התהליך, שילדה תינוק שאינו שלה.

"אחרי הלידה, הרופא הגיע לבדוק מה מצבי ובמקרה ראיתי את הלוח שלו עם הפרטים של התינוק", סיפרה אולגה. "ראיתי שאין לו את אותו סוג דם כמו שלי או של בעלי. אמרתי את זה לרופאים, אבל הם אמרו לי שזה שכיח". למרות זאת, בני הזוג רצו לוודא שהתינוק, דניס, אכן שלהם והלכו לבצע בדיקות דנ"א – הממצאים הותירו אותם בשוק.

"התברר שבביה"ח עיברו אותי עם ביצית מופרית של זוג אחר", ציינה האם. "משמעות הדבר היא שלילד אין שום קשר גנטי אליי, אפילו שאני ילדתי אותו".

 

אולגה (צילום: LIFE, Youtube)
אולגה, איוון ודניס הקטן | צילום: LIFE, Youtube

לטענתה של אולגה, המרכז לרפואת נשים בצ'ליאבינסק לא רק כשל בהתנהלותו בזמן ההפריה, אלא גם אחרי שהיא ובעלה סיפרו להם על השתלשלות האירועים. אולגה ממשיכה: "במרכז ה-IVF הציעו לנו לנטוש את התינוק, אבל סירבנו בתוקף. היינו מזועזעים. רתחתי מזעם. לא מדובר בכיכר לחם או גוש בשר. זה תינוק!". בני הזוג תבעו מאז את המוסד הרפואי וקיבלו פיצויים בשווי של 4 מיליון רובל (כ-54 אלף דולר). אף על פי כן, הם עדיין רחוקים מלהיות רגועים לגבי הפרשה המטלטלת – ותוהים מה עלה בגורל הביצית המופרית שלהם.

"לא עובר לילה שאני לא חושבת על זה", ציינה אולגה. "אני חושבת על זה שזוג אחר ילד אותו. אולי גם להם הציעו לנטוש אותו והם הסכימו. אולי הוא גדל בבית יתומים איפשהו". איוון, בעלה של אולגה, סיפר שהפרשה הותירה אותם בטראומה נפשית והוסיף: "אנחנו רוצים לדעת מה עלה בגורלו. שהוא גדל במשפחה נורמלית, שאף אחד לא ויתר עליו". בינתיים, במרכז לרפואת נשים בצ'ליאבינסק מסרבים לשתף פעולה עם בני הזוג.

 

אולגה (צילום: LIFE, Youtube)
המרכז לרפואת נשים בצ'ליאבינסק | צילום: LIFE, Youtube

אנדריי מרקין, עורך דינם של בני הזוג, הגיב להשתלשלות האירועים וטען שהנהלת המוסד הרפואי לא תשתף פעולה עם מרשיו ללא התערבות משפטית. "לדעתי, אין להם שום אינטרס לחשוף את המסמכים שלהם, כי זה רק יכניס אותם לעוד צרות", אמר עורך הדין. "ברגע שמרשיי יגלו את האמת, ייתכן שזוגות אחרים ירצו לדעת את האמת לגבי הילדים שלהם – ואחרי זה, מי יודע מה יהיה".

מרקין הוסיף שגם במקרה שבו ימצאו את בנם הביולוגי של אולגה ואיוון, ייתכן שהוריו יסרבו לערוך לו בדיקות דנ"א על דעת עצמם – מה שיאלץ את בני הזוג לעתור לבית המשפט ולחייב את הילד לעבור בדיקה. בינתיים, ההורים ממשיכים לגדל את דניס ולאהוב אותו כבנם לכל דבר.