חגיגות יום העצמאות של ארה"ב ב-4 ביולי ידועות בין היתר בטקסים המפוארים ובמופעי הזיקוקים המרהיבים. אלא שהחגיגות שהתקיימו אמש (חמישי) בפרובו שביוטה לא הלכו כשורה. במהלך מופע הזיקוקים באצטדיון של אוניברסיטת בריגהאם יאנג, זיקוקי הדי-נור איבדו כיוון ופגעו בנוכחים בקהל ובמשתתפי הטקס. 

לפי דיווחים כתוצאה מהתקלה החמורה, עשרות נפצעו - ביציעים המזרחיים ועל הדשא. מתוכם כשישה פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים ואושפזו עם פציעות בדרגות חומרה שונות. המספר המדויק של הנפגעים וחומרת הפציעות טרם ידוע. בתיעוד ניתן לראות את הקהל מריע כשלפתע הזיקוקים מתחילים להסתלסל באוויר ולפגוע בשרירותיות בנוכחים בקהל. 

 

 

למרות הפיצוצים, נראה שרוב הקהל הצליח לשמור על שלווה פנימית. בסוף התיעוד נראה אחד הזיקוקים כמעט ופוגע באחת המשתתפות. כל חברותיה נשארות במקומן ולא זזות. בעוד שהיא רק לוקחת צעד קטן קדימה. דוברת ממשטרת פרובו, יאנה-לי הולנד, סיפרה בריאיון שהתקרית התרחשה מיד אחרי מפגן הטיס ורגע לפני הופעתם של האחים ג'ונאס.

מארגני הפסטיבל הגיבו לאחר התקרית והדגישו כי "הבטיחות היא החשובה ביותר עבורנו. כל הפירוטכניקה נבדקת ביסודיות לפני המופע, ונבדקה מחדש לאחר האירוע. ליבנו עם אלה שנפגעו באירוע, ואנחנו עוקבים אחר מצבם ומוודאים שהם חשים בטוב".