קוברה צהובה וארסית, המכונה גם "קוברת הכף" – אחד הנחשים הקטלניים ביותר באפריקה, תועדה פולשת למגרש גולף בקייפטאון שבדרום אפריקה. סרטון שעלה לאינסטגרם והפך ויראלי תיעד את הנחש ביום שבת, במועדון הגולף אטלנטיק ביץ' שבעיר, זורע הרס במקום.

הקוברה הארסית תועדה נעה בשטח המגרש כשלפתע היא "מתרחבת" באגרסיביות, מתחילה להכות שוב ושוב את אחד משלטי המסלול עם ניבי הארס שלה – כאשר תחילה לא ברור מה הניע אותה לכך. אלא ששניות לתוך הסרטון נראית נמייה, אחד מיריביה הראשיים של נחש הקוברה, אורבת לו מאחור במגרש הגולף הירוק.

View this post on Instagram

A post shared by Elitha Peachey (@elithapeachey)

התגובות לתיעוד יוצא הדופן מהמסלול לא איחרו לבוא. "אני חושב איפה הרובה שלי", ציין אחד המגיבים בשעה שאחרים קבעו: "לעזאזל עם לשחק במגרש הזה" ו"זה מטורף". תגובה אחרת ציינה כי "הקוברה ברחה מהנמייה", בעוד שמנגד, טען אדם נוסף כי "הנמייה לא עושה את תפקידה במגרש".

הקוברה הצהובה אחראית להכשות הנחש הקטלניות ביותר באזור שבו אותרה, יחד עם הנחש הארסי ממבה שחורה. זאת, בשל הארס הנוירוטוקסי שלה (רעלן עצבי חזק), והנטייה להימצא או לחדור לבתים ולסביבת בני אדם. רק באפריל האחרון, טייס דרום אפריקאי נאלץ לבצע נחיתת חירום, לאחר שקוברה צהובה זחלה מתחת למושבו - ואז במעלה חולצתו, בשעה שהטיס מטוס פרטי.