רשויות החוק בספרד עצרו אישה בחשד שהטרידה נשים באמריקה הדרומית. רבקה גרסיה הוגדרה בכלי התקשורת הלטינים בתור ה"גרסה הוונצואליאנית של אייל קטן" לאחר שזו פיתחה אובססיה חולנית לתריסר נשים מקומיות. בת ה-33 ואחיה, פרנסיסקו, נעצרו על ידי סוכני אינטרפול בעיר מדריד, ספרד, לאחר שהוציאו נגדם צו הסגרה בינלאומי.

רבקה גרסיה עלתה לכותרות בוונצואלה בעקבות הצלחתה של סדרת הטלוויזיה "אייל קטן" שמשודרת ב-Netflix, ומגוללת את סיפורו של דוני דאן שהפך קורבן של הטרדה מאיימת ותקיפה מינית. כמה מקורבנותיה של גרסיה חשפו את חוויותיהן עם בת ה-33, שנהגה בין היתר לעקוב אחריהן ברחוב, להתקשר אליהן בלי הפסקה ולאיים עליהן. במקרה אחד, היא אפילו טיפסה על המכונית של אחת הקורבנות ובהתה בה בצורה מטרידה. התמונה פורסמה מאז ברשתות החברתיות והפכה לוויראלית.

View this post on Instagram

A post shared by contrapunto.com (@contrapuntove)

View this post on Instagram

A post shared by Noticias Canali (@noticiascanali)

קלאודיה אגירזבאל, אחת הקורבנות, סיפרה שגרסיה פרצה לדירתה והשאירה בפנים מכתב מאיים. "היא כתבה לי 'הרוצח נמצא בתוך הבית שלך'", ציינה קלאודיה הוסיפה שבת ה-33 אפילו איימה לרצוח את חברותיה. "יום אחד היא פנתה אליי באינסטגרם וכתבה לי: 'אם מישהו ייגע בך, אני ארצח אותו. אם מישהו יבזה אותך או את מערכת היחסים שלנו, אני ארצח אותו'". בהמשך, היא ציינה שגרסיה למדה 5 שנים מתחתיה בתיכון – אך לא היה שום קשר ביניהן.

אדרינה דה טרינדד, קורבן נוסף, טענה שגרסיה נהגה לשלוח לה מתנות בדואר, שלחה לה הודעות גסות במייל, כיסתה את הקירות מחוץ לביתה בגרפיטי בוטה והתקשרה אליה אינספור פעמים מטלפונים שונים. "האישה הזאת הקדישה את כל חייה להטריד ולאיים על נשים חפות מפשע", אמרה אדרינה. לדבריה, חוקרי המשטרה סירבו להתייחס למקרה ברצינות במשך זמן ארוך בגלל שמדובר באישה עם רקע נפשי. "נמאס לי מזה שרשויות החוק שומרות עליה בגלל שהיא אישה".

לפי כלי התקשורת בוונצואלה, גרסיה אושפזה 9 פעמים במחלקה פסיכיאטרית בין השנים 2018-2021 לאחר שאובחנה כמתמודדת עם הפרעת אישיות גבולית. ההפרעה שלה התפתחה לאורך השנים בגלל שימוש בסמים פסיכואקטיביים וכיום היא מתמודדת גם עם פסיכופתיה.

גרסיה ואחיה ממתינים כעת שרשויות החוק בספרד יסגירו אותם בחזרה לאמריקה הדרומית. טארק ויליאם סאבּ, הפרקליט הראשי של ונצואלה, התייחס לפרשה בהודעה לתקשורת ואמר: "שני הטיפוסים האלה הקדישו 7 שנים מחייהם כדי לעקוב אחרי נשים וילדים, להטריד אותם ולאיים עליהם. הם עוררו פחד בקורבנות שלהם".