דונג ז'ימין, רווק סיני עם שמונה ילדים שבהם הוא מטפל לבד, הצליח לרגש אלפי אנשים עם סיפור חייו "מחמם הלב". רק שאז, בזכות עוקב עירני במיוחד הוא נעצר בחשד לסחר בבני אדם. ז'ימין העלה פוסט שבמהרה נעשה ויראלי שבו הראה כיצד – למרות העוני שבו הוא נמצא – הוא מצליח להעניק לשמונת ילדיו את כל צורכיהם. סיפורו פורסם ברשת החברתית הסינית Douyin בתחילת 2022 והגולשים התאהבו באבא החרוץ שסיפר גם איך הוא עוזר לאימו הקשישה ואחיו הנכה.


"כולם נהיו אובססיביים אליו", אמרה סטפני פו בפודקאסט שהעלתה על הפרשה. "היה לו סיפור ממש אינטנסיבי. אמא שלו הייתה בשנות ה-80 לחייה והוא טיפל בה במסירות, ובמקביל גם באחיו הגדול והנכה. יש לו שמונה ילדים בין הגילים 3 ועד 10, שאותם היא מגדל בכפר קטן בסין. לא היה להם חימום בחורף או ריצוף בבית – והוא עשה הכל ללא שום עזרה".כבר באותו היום שבו העלה ז'ימין את הפוסט הוא זכה להערצה, ואנשים שיבחו אותו על החיוביות שלו: "החיים שלו נראו די עלובים. הוא לא הצליח לקנות לילדים בגדים חדשים או אוכל ולמרות זאת, הוא נראה אדם חיובי ושמח". אנשים שראו את תנאי המגורים שלו החלו לשלוח לו תרומות שונות, כולל צעצועים לילדים, מזון וכסף. משפיעני רשת החלו להגיע לכפר כדי לפגוש את האב ולצלם אותו, או לחילופין לתעד את עצמם נותנים לז'ימין ובני משפחתו מתנות. רק שאז, בלוגר אחד הבחין במשהו חשוד בביתו של ז'ימין וחשף את סודו האפל שלו.
הבלוגר הבחין בחדר נוסף בזמן שהיה בביתו של האב ובפנים, הוא ראה אדם חיוור וקטנטן מציץ החוצה ובוהה בו. "בהתחלה הוא חשב שזה אחד מילדיו ופתח את הדלת", אמרה פו. "הוא ראה שם אישה מורעבת שסבלה מתת-תזונה, עם סימנים על גופה שמראים כאילו עברה עינויים. כמו כן, היא הייתה כבולה אל הקיר על ידי קולר של כלב".


הבלוגר החל מיד לצלם את מה שראה וכששאל את האישה מי היא, היא נראתה מבולבלת ולא ידעה לענות לו. למרות גילה הצעיר היו חסרות לה כמה שיניים, מה שהקשה עוד יותר להבין את מה שניסתה להגיד. למרות הקור, היא הייתה יחפה ולבושה בשמלה דקה ובלויה. ליד המזרן שעליו ישנה הייתה קערה עם דייסה קרה. "היא נראתה כאילו היא לא יודעת מי היא ושהיא שם כבר כמה שנים", הוסיפה פו.


הבלוגר מיד העלה את הפוסט לרשתות והפעם, כמובן, התגובות היו שונות וגרמו לסערה ציבורית. מחלקת התעמולה של מחוז פֵנג, מערב סין, פרסמה הצהרה ובה נאמר כי האישה בסרטון נשואה כחוק לז'ימין ושמה יאנג. כמו כן, צוין שהיא מתמודדת עם בעיות נפשיות. בתגובה לפוסט אמר ז'ימין: "אשתי לא יציבה ואלימה, וכדי למנוע ממנה לנפץ דברים הכנסתי אותה לחדר מבודד בבית". עם זאת, האמת שהתגלתה מאוחר יותר היתה שונה לגמרי.בעקבות לחץ ציבורי הרשויות בדקו את זהותה של יאנג וגילו שהיא קורבן של סחר בבני אדם. לפי ממצאי החקירה, היא נמכרה לפחות פעמיים לפני שנרכשה על ידי ז'ימין בתמורה לכ-620 דולר. במרוצת השנים, היא ילדה חלק מילדיו של האב – כולם בנים – ולפי ההערכות, הביאה לעולם גם שתי בנות אותן ז'ימין מכר.


ז'ימין מצא את עצמו עומד למשפט בגין התעללות וכליאה לא חוקית. הוא הורשע במעשיו ונידון ל-9 שנות מאסר. "מיולי 2017 ועד לנקודה שבה יאנג נמצאה, דונג ז'ימין כלא ועינה אותה", נאמר במשפט. "הוא קשר אותה עם שרשראות, ובקושי סיפק לה אוכל". בית המשפט אף גזר עונשי מאסר של עד 13 שנים על חמישה אנשים נוספים שהיו קשורים לפרשה. לפי פו, הדיווחים על המקרה צונזרו בסין וגם כיום קשה למצוא מידע בנודע לפרשה.