מנתח פלסטי מפלורידה מואשם כי גרם למותה של אשתו במרפאה הפרטית שלו. בנג'מין ג'ייקוב בראון (41) הובא לאחרונה למעצר לאחר שממצאי חקירת המקרה הצביעו על כך שרשלנותו בחדר הניתוח הובילו למות רעייתו – הילרי אלינגטון בראון (33). מאז הוא הואשם בסעיף הריגה מדרגה שנייה.

התקרית אירעה בנובמבר של השנה שעברה, אז בראון ניתח את אשתו במרפאת Restore Plastic Surgery שבבעלותו. האם ל-3 הייתה אמורה לעבור באותו יום סדרת פרוצדורות, כולל הסרת צלקות, שאיבת שומן, מילוי שפתיים ועוד. לפי דוח החקירה, הילרי סייעה בהכנות לניתוח עצמו למרות שאין לה שום הכשרה רפואית. היא הכינה את שקיות האינפוזיה שלה ובלעה מספר "כדורים צבעוניים", ביניהם גם ואליום (תרופת הרגעה).

בראון השתמש בחומרי הרדמה בחדר הניתוח, אך לא תיעד באיזה סוגים מדובר או מה היו המינונים – כך לפי העדויות. כמו כן, הוא התיר לרעייתו לתפור את עצמה בתום הפרוצדורה הראשונה. זמן קצר אחרי שהתחילו את ניתוח שאיבת השומן, הילרי התחילה לחוש בחוסר נחת ולסבול מעוויתות. "היא התלוננה על טשטוש בראייה ואמרה לד"ר בראון שהיא 'רואה כתום בעיניים'", צוין בדוח החקירה. זמן קצר לאחר מכן, היא החלה להציג סימפטומים של הרעלת לידוקאין (תרופת הרדמה).

"ד"ר בראון הזריק לה לידוקאין כשלפתע, היא החלה לפרכס על שולחן הניתוחים ולקתה בדום לב", צוין בדוח. "חלפו 10 עד 20 דקות מאז אובדן הכרתה ובזמן הזה, האסיסטנטית שאלה אותו אם להתקשר למוקד 911. על כך ד"ר בראון ענה 'לא' וגם 'חכי'. האסיסטנטית הייתה חדשה במרפאה ופחדה, אז היא נענתה לבקשתו של המנתח".

ד"ר בראון אז צעק על אנשי הצוות בחדר הניתוח ודרש לדעת איזה תרופות ניתנו לאשתו. בהיעדר תשובה ודאית, הוא התקשר למוקד 911 והזעיק אמבולנס למקום. הילרי פונתה לביה"ח Ascension Sacred Heart בעיר פנסקולה כשהיא מחוסרת הכרה. היא הייתה שרויה בתרדמת במשך שבוע לפני שהוחלט לנתק אותה ממכונת ההנשמה. בדוח הנתיחה לאחר המוות נכתב שבת ה-33 מתה כתוצאה מסיבוכים של הרעלת לידוקאין.

"הוא גזל ממני את בתי היחידה, הוא גזל מאיתנו את הכוכב הכי זוהר שלנו"

ועדה רפואית חקרה את מותה הטרגי של הילרי ובעקבות הממצאים, הוחלט לשלול את הרישיון הרפואי של המנתח הפלסטי. "ד"ר בראון נהג בחוסר תשומת בחדר הניתוח, אפילו שהמטופלת הייתה אשתו", נכתב במסקנות הוועדה. "העובדה הזו מעידה על כך שהוא לא מסוגל לטפל באחרים בעתיד. הוא לא פעל מספיק מהר בזמן מצב חירום רפואי, וזאת הטעות הכי גדולה שלו באירוע הזה". בעקבות פרסום מסקנות הוועדה, הוא נעצר ביום שני האחרון.

מרטי אלינגטון, אביה של הילרי, התייחס להשתלשלות האירועים בשיחה עם חברת החדשות Pensacola News Journal ואמר שהיוהרה של ד"ר בראון גרמה למות בתו. "המשפחה שלנו חיה עכשיו בים של דמעות בגלל הפעולות של אדם אחד חסר זהירות", ציין האב. "האגו והשחצנות שלו מנעה ממנו להזעיק עזרה. הוא גזל מהנכדים שלי את האמא שלהם, הוא גזל ממני את בתי היחידה, הוא גזל מאיתנו את הכוכב הכי זוהר שלנו. בסופו של דבר, היא הקריבה את עצמה כדי שהוא לא יפגע יותר באף אחד אחר. אולי בבית הסוהר הוא יקבל את תשומת הלב שמגיעה לו".

ד"ר בראון שוהה בינתיים בבית מעצר מחוזי בערבות של 50 אלף דולר. אם הוא יימצא אשם בעבירות המיוחסות לו, בית המשפט עשוי לגזור עליו מאסר עולם וקנס בשווי 10,000 דולר. הדיון הבא שלו נקבע ליום שני הבא.