"המצב היה גרוע כל כך, שבכל פעם שהתקלחתי זה הרגיש כאילו שופכים לי חומצה על כל הגוף": אם ל-4 מאלבמה, דרום ארה"ב, חשפה כיצד הצליחה להתאושש בכוחות עצמה מדלקת העור הגרועה בחייה. בסדרת פוסטים שפרסמה בחשבון הפייסבוק שלה, לינדסי רייט בת ה-26 סיפרה שסבלה מאקזמות מאז שהייתה ילדה והייתה משתמשת במשחות עם סטרואידים בכל פעם שהייתה לה דלקת – עד שיום אחד גילתה שלטיפול הזה כבר אין השפעה.

"אחרי שני הריונות הייתה לי דלקת נוספת ומצאתי את עצמי משתמשת ביותר משחה ממה שהייתי רגילה", סיפרה. "עד מהרה, שמתי לב שזה כבר לא עוזר יותר. מאותו רגע, החלטתי להפסיק לחלוטין עם המשחה" – התוצאה? הדלקת הקשה בחייה.

"החודש הראשון היה ממש גיהינום" סיפרה לינדסי. "המצב היה כל כך גרוע שבקושי הצלחתי לפקוח עיניים. הדלקת התפשטה לרוב חלקי הגוף והגרד היה נורא. לא יכולתי להתקלח כי המים צרבו לי בעור".

האם הוסיפה שבחודש השני הדלקת התפשטה ל-80 אחוז מהגוף שלה ובשלב הזה, כבר התחילו הפרשות. "הייתי מפרישה נוזלים מהפצעים שלי שהריחו כמו מטבעות ישנים", סיפרה. "אני זוכרת שבתי הגדולה הייתה מתפללת עבורי בלילות. לא יכולתי לטפל בילדים שלי באותו זמן, הייתי חסרת תועלת בבית".

הדלקת החלה בדצמבר של 2019 ונמשכה לכל אורך חודש ינואר, עד שבסופו של דבר נראה שיפור במצבה בחודש פברואר. למרות זאת, עורה לא החלים לחלוטין עד חודש ספטמבר של 2020.

לינדסי מספרת שגם היום היא סובלת מאקזמות, אבל הן אפילו לא קרובות בחומרתן לזו שהייתה לה בתחילת השנה שעברה. "באותה תקופה הרגשתי שהדלקת גזלה ממני את חיי", הוסיפה. "אף על פי כן, אני מסרבת להתייחס אליה כחוויה שלילית. היום אני חיה חיים טובים יותר ואני לא תלויה יותר במשחות".