הרופא הסיני שנדבק בנגיף הקורונה והטיפול הותיר אותו עם עור כהה, הופיע לראשונה בטלוויזיה מאז שהחלים לחלוטין – וכעת אפשר לראות כיצד הפיגמנטציה שלו חזרה לקדמותה. ד"ר יי פאן נדבק בנגיף הקטלני עוד בינואר בזמן הגל הראשון בעיר ווהאן. בחודש אפריל, תמונות של הקרדיולוג בן ה-42 פורסמו ברחבי העולם אחרי שזה התחיל טיפול אנטיביוטי אגרסיבי שהותיר אותו עם עור בגוון חום כהה.

בתחילת השנה דווח בסוכנות הידיעות Beijing TV כי ד"ר פאן החל טיפול בביה"ח טונג'י בווהאן, שם רופאים הזינו אותו באנטיביוטיקה מסוג Polymyxin B, אשר הוגדרה אז בתור "מוצא אחרון". זמן קצר לאחר מכן, אנשי הצוות הרדימו את הקרדיולוג וחיברו אותו למכונת הנשמה למשך יותר מחודש.

ד"ר פאן אמנם שוחרר מביה"ח בחודש מאי, אבל עדיין הרגיש את ההשפעות של הנגיף בחודשים שאחרי. הקורונה הותירה אותו עם כאבי שרירים איומים שהקשו על יכולתו ללכת בכוחות עצמו. הוא הוסיף שהטיפול האגרסיבי בנגיף הותיר בו טראומה נפשית. "כשחזרתי להכרה התחלתי לסבול מחרדות וסיוטים, במיוחד אחרי שהבנתי עד כמה המצב שלי היה חמור", סיפר. "זאת הייתה תקופה מאוד קשה עבורי".

לקח לרופא המומחה יותר מחצי שנה להתאושש באופן מלא מהנגיף ולאחרונה, הוא חזר לביה"ח שבו טופל בשביל להודות לאנשי הצוות המסורים שסייעו לו להחלים מהווירוס – שגבה מאז את חייהם של יותר מ-1.1 מיליון בני אדם ברחבי העולם.

בסרטון שפורסם בכלי התקשורת בסין, אפשר לראות את ד"ר פאן מוקיר תודה למומחה שטיפל שלו – וונג צ'אן. בשיחה עם כתבים מקומיים, הקרדיולוג הגדיר את המומחה בתור הגיבור שלו והוסיף: "וונג צ'אן הוא המושיע שלי ושל רבים אחרים. אני חב לו תודה אדירה".