תאונה מבהילה התחוללה בבי"ח באנגליה, שם רופאים ערכו בדיקת קורונה למטופלת בת 51 שעברה לאחרונה פרוצדורת טרכאוסטומיה, ובטעות שברו את המטוש בתוך הריאה שלה.

טרכאוסטומיה (פיום קנה) היא פרוצדורה שבה מנתחים יוצרים חור בקנה הנשימה ומחדירים לתוכו צינור על מנת לפתוח את נתיב האוויר של המטופל. הפרוצדורה בוצעה בבי"ח בעיר לסטר, מרכז אנגליה, שם הוחלט בחודשים האחרונים לבצע לכל המטופלים בדיקת קורונה כחלק מתנאי השחרור.

ד"ר מוחמד חוסיין, מומחה אא"ג ורופא בכיר בביה"ח, התייחס לתקרית במאמר שפורסם בכתב העת British Medical Journal והסביר שאיש הצוות שביצע את הבדיקה לא יכול היה לבצע אותה בדרך הרגילה (כלומר, דרך האף). לטענתו, נגיף הקורונה לא יכול היה להימצא בדרכי הנשימה העליונות של המטופלת בגלל שזו השתמשה בטרכאוסטום כל הזמן הזה. על כן, איש הצוות נאלץ לחלץ דגימה היישר מהריאה שלה – אך לרוע המזל, המטוש נשבר ונתקע בפנים.

רופאים הצליחו בסופו של דבר לזהות את הגוף הזר באמצעות בדיקה אנדוסקופית ולהוציא את המטוש השבור. כעת, ד"ר חוסיין מפרסם את פרטי התקרית בשביל להדגיש בפני עמיתיו את הסיכון שבביצוע בדיקת קורונה למטופלים שעברו פרוצדורת טרכאוסטומיה.

הרופא הבכיר סיכם: "התקרית הזאת מראה יותר מכל עד כמה זה מסוכן לנסות ולהוציא דגימה דרך טרכאוסטום. יש לציין גם כי החשש מפני הידבקות בנגיף ה-SARS-CoV-2, יחד עם ציוד המיגון של אנשי הצוות, מגביר את הסיכון לטעות אנוש".