מנדי סלרס בת ה-38 סובלת ממחלה נדירה הגורמת לרגליה לצמוח לממדים עצומים. רגלה השמאלית שקלה יותר מ-31 קילוגרמים, וגרמה לסיבוכים רציניים, עד כדי כך שהרופאים נאלצו לקטוע אותה מחשש לחייה של מנדי - אבל זה לא גרם לה להפסיק לצמוח.

מנדי סלרס
צילום: dailymail.co.uk

כשהחל להתפתח ברגלה אלח דם (ספטיסמיה) לפני כארבע שנים, הרופאים האמינו שקטיעה תציל את חייה ותעצור את הגדילה, אבל לפני כשנתיים הרגל שוב שבה לגדול בקצב מדאיג. תושבת לנקשייר שבצפון אנגליה, סובלת מתסמונת דומה לפרוטאוס (ממנה סבל גם ג'וזף מריק, הידוע כאיש הפיל) ועדיין מקווה שיימצא מזור למצבה.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

כעת אומרים הרופאים, שהם פיתחו טיפול מבטיח אחרי שסיימו למפות את המבנה הגנטי שלה. בנוסף הבהירו הרופאים שמצבה ייחודי, ובדיקת הדי.אן.איי הוכיחה שהיא היחידה בעולם עם התסמונת הספציפית הזו. מנדי מרותקת לביתה במשך השבוע, וכשהיא חייבת להגיע למקומות היא נעזרת בכיסא גלגלים מחוזק המותאם למידותיה ולצרכיה. "אני נורא מתסוכלת", היא סיפרה בראיון. "אני רק רוצה לצאת לשם ולחיות את החיים".

מנדי סלרס
צילום: dailymail.co.uk

מנדי סלרס
צילום: dailymail.co.uk

וכעת זו יכולה להיות אפשרות אמיתית אחרי שמדענים מאוניברסיטת קיימברידג' החלו להתעניין במקרה שלה. בשנה האחרונה, ד"ר רוברט סמפל מיפה את המבנה הגנטי של מנדי בתקווה למצוא, יחד עם צוותו, תרופה שתתקן את הגן שעבר מוטציה. "התחלתי לקחת את התרופה בספטמבר כדי לבחון האם הצמיחה של הרגליים תיפסק", סיפרה סלרס, "ולמעשה הן אפילו התכווצו קצת".

הוריה עודדו אותה להיות עצמאית והיא עזבה את הבית בגיל 19. "התחלתי לקבל את העובדה שאני אראה ככה כל החיים אבל עכשיו אני אופטימית יותר", היא אומרת. "היה ברור שמשהו שונה אצלי באופן דרמטי כי כשנולדתי, הרגליים שלי היו הרבה יותר גדולות מהגוף שלי. הרופאים לא ידעו למה זה קרה ולא נתנו לאימא שלי לראות אותי במשך כמה שבועות. הם לא חשבו שאני אשרוד".

מנדי סיימה לימודיה באוניברסיטת לנקשייר וקיבלה תואר ראשון בפסיכולוגיה. היא התנדבה בעמותת "צער בעלי החיים", אבל לא הייתה מסוגלת לעבוד במשרה מלאה בשל מצבה הבריאותי. עד שנת 2008, שתי הרגליים שלה שקלו כמעט מאה קילוגרמים, היא סובלת מדלקת פרקים ובשנת 2002 חטפה מנדי שבץ ששיתק אותה למשך כמה חודשים - ובכל הזמן הזה רגליה רק צמחו עוד ועוד.

"אני מתגעגעת מאוד לטיולים ואני מקווה שיום אחד אוכל ללכת שוב", היא סיכמה באופטימיות. "אני עקשנית מספיק כדי לגרום לזה לקרות".

מנדי סלרס
צילום: dailymail.co.uk

מנדי סלרס
צילום: dailymail.co.uk

(מקור)