אישה מהודו חשפה כיצד המום הפיזי שלה מירר את חייה, כאשר הוא גרם לכל הסובבים אותה לחשוב שהיא מביאה מזל רע. קומאר נאיאק, בת 63 ממדינת אודישה (מרכז הודו), מתמודדת עם פולידקטיליה אשר גרמה לה להיוולד עם 20 בהונות ו-12 אצבעות.

"נולדתי עם המום הזה, שמעולם לא טופל בגלל שאני מגיעה ממשפחה ענייה", סיפרה נאיאק בריאיון. "תושבים של הכפרים באזור נוהגים לכנות אותי מכשפה ומקפידים להתרחק ממני. למרות זאת, ישנם אנשים שמגיעים מהסביבה בשביל להטריד אותי ולבהות בכפות הידיים והרגליים שלי".

פולידקטיליה (בתרגום מיוונית: אצבעות רבות) הוא מום מולד אשר נגרם כתוצאה מפגם גנטי. מדובר בתופעה יחסית נדירה אשר משפיעה על 1 מכל 500 תינוקות בעולם, עם סבירות גבוהה יותר במדינות נחשלות. אדם אשר מתמודד עם התופעה יהיה בעל אצבעות או בהונות מיותרות. לעיתים, התופעה תבוא לידי ביטוי עם בליטה קטנה על כפות הידיים או הרגליים, אך לעיתים האצבעות גם מתפתחות בשלמותן.

התופעה מטופלת לרוב באמצעות פרוצדורה כירורגית בילדות, אשר עשויה להצריך הרדמה מלאה (תלוי בחומרת המצב). במקרה של נאיאק, המצב בהחלט מצריך התערבות של מנתח אך נכון לעכשיו לא ברור האם היא אי פעם תצליח לעבור את הטיפולים הרלוונטיים.

"אני מרחם עליה שהיא לא מסוגלת להרשות את הניתוחים בידיים והרגליים", סיפר אחד השכנים של נאיאק. "הרבה אנשים קוראים לה מכשפה ואומרים עליה דברים רעים מתוך בורות, אבל אני יודע שזו בעיה רפואית – בלי שום קשר לכל השמועות המטורפות עליה".