ילד מפלורידה ריגש את הגולשים ברשת אחרי שהוא חשף כיצד הוא מתמודד עם המוגבלות הנדירה שלו. איידן גודוי, בן 8 מנייפלס אשר בפלורידה, אובחן כסובל מלקות פיזית שנקראת Proximal femoral focal deficiency (ובקיצור, PFFD) כשאמו הייתה בשבוע ה-35 של הריונה.

כתוצאה מהלקות הפיזית של גודוי, הוא נאלץ לעבור ניתוח ייחודי כשהיה רק בן שנתיים. כירורגים נאלצו לקטוע את הירך הימנית שלו בשלמותה, לסובב את השוק שלו 180 מעלות ולחבר אותה אל האגן שלו – כך שלמעשה, הקרסול של הילד מתפקד בתור הברך שלו.

View this post on Instagram

A post shared by Aiden Godoy (@aidensjourney_) on

View this post on Instagram

A post shared by Aiden Godoy (@aidensjourney_) on

רופאים לא יודעים עד היום מה גורם לעוברים לפתח PFFD. מדובר בפגם מולד ולא גנטי שפוגע בעצמות הירכיים והאגן. כתוצאה מכך, העובר נולד עם רגל אחת שקצרה יותר מהשנייה או עם שתי רגליים קצרות באופן חריג.

למרות המגבלה הפיזית של איידן, הוא מצליח לתפקד בסביבתו כמו ילד רגיל לחלוטין ואוהב לשחק כדורסל. "הייתי אומר שזה קל", הוא סיפר בריאיון לסוכנות הידיעות Barcroft. "זה קל לזוז ולהשתתף במשחקים. הקושי היחידי שאני מתמודד איתו זה כמות השלפוחיות שאני מקבל בכף הרגל שלי. למרות זאת, אני מסוגל לרוץ מהר יותר מרוב האנשים שאני מכיר".

הוריו של איידן מספרים שבהתחלה הם לא ששו לאפשר לו להשתתף במשחקי כדורסל, בגלל שהם חששו שהוא יפצע. כיום, הם מאפשרים לו לשחק עם חבריו ומשתדלים לגרום לו להרגיש כמו כל ילד בגילו.

"אני אוהב את הרגל שלי בגלל שהיא גורמת לי להיות ייחודי", מספר איידן. "זה קל לעשות דברים עם הרגל ברגע שאתה מתרגל לזה. הניתוח לא מנע ממני לעשות דברים בחיים. אם הייתי מכיר ילד אחר שעבר ניתוח כמו שלי, אז הייתי אומר לו שלא יתייאש מהמצב". איידן מוסיף שכשהוא יהיה גדול, הוא חולם להיות שחקן NBA כמו סטף קרי.