גבר צעיר מארה"ב למד בדרך הקשה למה לא כדאי לחלוק אמצעי קוסמטיקה עם אנשים אחרים. בשיחה עם כתבים מקומיים, ניק הולטרמן, בן 24 מלוס אנג'לס, סיפר איך נדבק בחיידק טורף בחודש אפריל האחרון, אחרי שהשתמש בסכין הגילוח של שותפו לדירה.

"התחילו להופיע לי פצעונים וגלדים באזור הסנטר שנראו כמו עקיצות של עכביש", אמר הולטרמן. עד מהרה, רופא המשפחה אבחן אותו עם סעפת (גלדת) וגם עם דלקת בדרכי הנשימה. הולטרמן התייחס מאוחר יותר לתקרית בחשבון הטיקטוק שלו, שם הוא הזהיר אחרים מפני הסכנות של שימוש בסכיני גילוח שלא שלכם.

"רק רציתי להזכיר לכולם שלא חולקים סכיני גילוח או משתמשים בסכינים של אחרים", אמר בסרטון שנצפה כבר יותר מ-9.7 מיליון פעמים. "אתם יכולים להידבק בחיידק טורף עמיד לאנטיביוטיקה וזה מאוד כואב, ויגרום לכם לפתח פצעים שיוציאו מוגלה בלי סוף. מעבר לזה, האנטיביוטיקה תגרום לכם לסבול מעצירות במשך שבועיים ואם היא לא תעבוד, אתם תמותו".

@holterman

##stitch with @melroseplaza this is my official autobiography

♬ original sound - HOLTY

הוטלרמן סיפר שבסופו של דבר, החיידק נעלם אחרי שרופא המשפחה שלו הביא לו מרשם לשני סוגים של אנטיביוטיקה. למרות זאת, הוא הדגיש שזאת הייתה אחת התקופות הקשות בחייו בגלל שחש בחילה כמעט כל הזמן.

"אני הרגשתי כאילו אני עומד להקיא בכל רגע נתון במשך שבוע, בגלל שמיצי הקיבה שלי לא הצליחו להתמודד עם האנטיביוטיקה שנתנו לי", סיפר בן ה-24. "הייתי צריך לאכול כמויות מטורפות של יוגורט רק בשביל לאזן לעצמי בחזרה את הפרוביוטיקה".

על אף עוגמת הנפש שנגרמה לו והעובדה שחייו היו בסכנה, הולטרמן טוען שהוא לא נוטר טינה כלפי שותפו לדירה - ובצדק לאור העובדה שהוא זה שלקח על עצמו את הסיכון ועשה את מה שאסור. "אני לא מדען ואני לא ממש יכול לומר מה בדיוק קרה שם", סיפר. "יכול להיות שהתער היה מלוכלך ויכול להיות שיש לו בקטריות קטלניות בתאי העור. אני אניח שהסכין שלו פשוט לא הייתה נקייה".