רשויות מזרח סין השלימו לאחרונה פרויקט בנייה בלתי נתפס של בי"ח חדש עם אלפי מיטות. בתוך קצת יותר משבוע, צוות של אינספור בנאים סיים לבנות את המתקן הרפואי הסמוך לעיר הואנגנג - אשר ממוקמת במרחק של כ-80 ק"מ ממוקד ההתפרצות של וירוס הקורונה הקטלני

הבנייה החלה כחלק ממירוץ של רשויות המדינה לבלום את התפרצות הווירוס אשר גרם למותם של מאות בני אדם. בעת הזו, הוטל סגר מוחלט על 12 מחוזות ברחבי המדינה הכולל גם את ווהאן, אשר מונה 11 מיליון תושבים.

חלקים רבים מתהליך הבנייה תועדו לאורך השבוע האחרון בסרטוני ווידיאו שונים. בתיעוד ניתן לראות כיצד מאות פועלי בניין וחשמלאים עובדים במלוא המרץ בשביל להקים את ביה"ח מן היסוד ועד לרגע שהוא פתח את שעריו למטופלים.

רשויות מחוז הונגזאו, שם נבנה המתקן הרפואי, תכננו להקים את המבנה העצום בחודש מאי הקרוב. אולם הם נאלצו לזרז את התוכניות שלהם בעקבות התפרצות וירוס הקורונה באזור, אשר הוביל אלפי חולים להציף את בתי החולים והמרפאות האזוריות.

למרות המאמצים לבלום את התפרצות הווירוס, נגיף הקורונה ממשיך להתפשט בסין וברחבי העולם. מספר האנשים שאובחנו עד כה כנשאים כבר עלה ליותר מ-6,000 ברחבי העולם, הכוללים חולים בארה"ב, צרפת, אוסטרליה ויפן. ביממה האחרונה, רשויות טיבט אבחנו את האדם הראשון שלקה בנגיף הקטלני באזורם. כמו כן, מניין ההרוגים מן המחלה כבר עלה ליותר מ-170 והמספר הזה צפוי רק לעלות.