ארה"ב: אישה מוושינגטון DC פנתה לקבלת סיוע רפואי אחרי שהתברר לה שהצואה שלה החליפה צבע באורח מסתורי. מטופלת בת 69 אושפזה במרכז הרפואי MedStar באוניברסיטת ג'ורג'טאון לאחר שגילתה שהצואה שלה יצא בגוון כסוף.

פרטים ראשונים על המקרה הביזארי פורסמו בכתב העת הרפואי New England Journal of Medicine, שם דווח כי האישה הייתה מוכרת כחולת סרטן מעיים. אחד מאנשי הצוות טען שהאישה סבלה מסחרחורות והתלוננה על כך שהצואה שלה כסופה. בתמונה שצולמה על ידי אחד הרופאים, אפשר לראות דגימה של ההפרשה מרוחה על כוס פלסטיק לבנה.

הצוות המטפל קבע כי הסיבה לשינוי הביזארי בגוון הצואה היא ככל הנראה תופעות לוואי מהתרופות של המטופלת, יחד עם העובדה שהיא מתמודדת עם צהבת (Jaundice). מדגימות שנלקחו נקבע כי הגידול הסרטני שלה התפשט ברחבי גופה והגיע אל הכבד שלה. אי לכך, הוחלט להפסיק את טיפוליה ביחידה האונקולוגית ולהעבירה להוספיס.

אחד מאנשי הצוות הוסיף: "לאחר שיחה עם המטופלת על ההחמרה במצבה והדרכים שנותרו להתמודד עם המחלה, הוחלט כי הדבר הנכון לעשות יהיה לגרום לה להרגיש יותר בנוח למשך שארית ימי חייה".

מומחים לרפואה ממליצים לפנות לייעוץ במידה והצואה שלכם מחליפה גוון. ד"ר מייקל פ. פיקו, רופא במרפאת ה-Mayo Clinic, מסביר: "גוון הצואה מושפע באופן כללי מכמות המרה (נוזל ירוק-צהבהב שמעכל שומנים) שיש בתוכו והמזון שאנחנו צורכים. מה שנותן לצואה את הגוון החום שלה היא האופן שבו המרה יורדת לאורך תעלת העיכול, שם התרכובת הכימית שלה משתנה והפיגמנטים שלה הופכים מירוק-צהבהב לחום בהיר או כהה".