אתם מכירים את התחושה הזאת, אתם נהנים ממנה, אתם רוצים עוד ממנה, אבל אין לכם מושג מה גורם לה. עכשיו תוכלו לעשות זאת באופן מכוון ומתי שתרצו. אנחנו מדברים על תחושת העקצוץ הזאת שנגרמת מקול בתדר מאוד מדויק, אפשר לקרוא לזה "אורגזמה מוחית", אך יש כאלו שכבר מצאו לה מינוח רפואי מדויק יותר בשם ASMR -  Autonomous Sensory Meridian Response.

זאת הצמרמורת המענגת שנגרמת בקודקוד הראש כשמישהו מבריש את שיערכם, אך יש כאלו שהתחושה נגרמת להם ללא צורך במגע בכלל. הם יכולים לחוות אותה רק מלראות מישהו אחר שמבריש את שיערו, או מלשמוע דפדוף של דפים. ואפשר ליצור את הטריגרים לתחושה הזאת בקלות – לכן התפתחה ממש תת-תרבות אינטרנטית של סרטוני ASMR שמושכת מיליוני צופים שרוצים לגרום למוח שלהם קצת עונג.

חסידי ה-ASMR מכנים את התופעה "Braingasm" (אורגזמוח), למרות שהנוירולוגים חלוקים בדעותיהם אם טכנית זאת תופעה נוירולוגית. האמנית ג'ולי וויטס משתמשת ב-ASMR כבסיס לעבודותיה. היא מציגה את סרטוניה בחללים חשוכים, כשהסאונד והדימויים עוטפים את הצופה וגורמים לו לעונג רב. גם אתם יכולים לחוות זאת – פשוט תחשיכו את החדר, תגבירו את הרמקולים, או שימו אוזניות והגדילו את המסך. יש כאלה שיאמרו שזה כמו להיות על סמים, אנחנו פשוט חווינו צמרמורת מאוד, מאוד נעימה. תהנו.

(מקור)