מחקר חדש שנערך בבריטניה בדק ומצא קשר בין אנשים שמאמינים בקונספירציית אנטנות 5G וגילויי אלימות כלפי אנשים או חפצים. פסיכולוגים מאוניברסיטת נורת'מבריה, צפון אנגליה, תשאלו יותר מ-600 אנשים בנושא וכעת, טוענים כי אלו שמאמינים בקונספירציה ונוטים לפראנויה יהיו בעלי סיכוי גבוה יותר לפגוע בבני אדם או עצמים – ספציפית מתקני תקשורת למיניהם.

דניאל ג'ולי, מרצה בכיר לפסיכולוגיה באוניברסיטה והחוקר הראשי, אמר כי לצורך המחקר הם התרכזו בעיקר באנשים שגורסים שיש קשר בין תשתית ה-5G והתפרצות נגיף הקורונה ברחבי העולם. לטענתו, הם ראיינו 601 אנשים לצורך המחקר ובסוף התהליך, התשובות היו ברורות לחלוטין.

"ממצאי המחקר חושפים קשר הישיר בין האמונות הללו וגילויי אלימות למיניהם", כתב ג'ולי. "קונספירציות שונות גורמות לאנשים לעשות מגוון דברים. למרות זאת, הצלחנו לחשוף ראיות אמפיריות ראשונות שקושרות בין קונספירציית ה-5G, כעס ותחושות של פראנויה, עם אקטים אלימים שונים". ממצאי המחקר פורסמו בכתב העת British Journal of Social Psychology.

המחקר נערך לאחר שבחודשים האחרונים נרשמה עליה משמעותית במספר תקריות ונדליזם במתקני תקשורת שונים בבריטניה – כולל אנטנות סלולריות שהיו בכלל בטכנולוגיית 4G. על פי הסברה של מאמיני קונספירציית ה-5G, רשת התקשורת היא אחד הגורמים לעלייה בתחלואה ברחבי העולם ומותקנת במטרה לדלל את האוכלוסייה האנושית.

חלק מהמאמינים אף סבורים כי נגיף הקורונה הוא בעצם סיפור כיסוי והתשתית הסלולרית המתקדמת היא בעצם מה שגורם לעלייה בתחלואה – זאת למרות אינספור מדענים ואנשי רפואה שמדגישים כי אין קשר בין הדברים.