תושבי מרכז יפן היו עדים אתמול בלילה לתופעה שמימית נדירה, כאשר כדור אש אדיר התפוצץ בשמיים והאיר את כל מה ששרר מתחתיו בעוצמה אדירה. התקרית התחוללה בסביבות 01:30 בלילה, באזור מחוז גיפו ותועדה בכמה זוויות ממצלמות אבטחה שהותקנו במקומות שונים.

בסרטונים אפשר לראות את המטאור מותיר שובל בוהק בשמיים לפני שהוא מתפוצץ ומפיץ אור לכל עבר. משתמשים ברשתות החברתיות העידו כי ניתן היה לראות את התקרית ברחבי יפן – מטוקיי בחוף המזרחי ואפילו בשיקוקו בדרום המדינה. משתמש אחד בטוויטר אפילו כתב: "זה עשה רעש אדיר ואז השמיים התבהרו כאילו זה היה אור יום".

טאקשי אינו, מנכ"ל הפלנטריום האזורי באקאשי, התייחס לתקרית היוצאת דופן והדגיש כי מדובר בבוליד (או כדור אש). בוליד הוא בעצם מטאור שגדול יותר מרוב המטאורים שחודרים את האטמוספרה של כדור הארץ וכתוצאה מכך, גורמים להבזק אור אדיר בשמיים.

"בולידים, במרבית המקרים, מפיצים אור ששווה ערך לזה שמגיע מכוכב הלכת נוגה", סיפר בשיחה עם סוכנות הידיעות Kyodo. "זה מאוד נדיר לראות אחד בוהק כל כך. לפני הבדיקות שלנו, הבזק האור שלו היה שווה ערך לזה של ירח מלא". כמו כן, הוא הוסיף שביפן נצפים מדי חודש כדורי אש ברחבי המדינה, אבל רק לעיתים רחוקות הם גורמים לרעש אדיר כל כך.