אין תמונה
שגרו אותי

השחקן ג'יימס דוהאן, שהתפרסם בזכות תפקידו כסקוטי בסדרת הטלוויזיה ובסרטי "מסע בין כוכבים", הלך לעולמו לפני שבע שנים אבל מסעו הושלם רק אתמול. אפרו של דוהאן, שמת בגיל 85 ביולי 2005, שוגר סוף סוף לחלל אחרי שהניסיון הראשון בשנת 2008 נכשל בשל תקלה ברקטה. (מקור)

כעת האפר שלו מאוחסן בבטן חללית של חברת ספייס-אקס, יחד עם אפרם של עוד 299 אנשים אחרים שמשאלתם האחרונה הייתה לשייט לנצח באפס כבידה. וכך, מונטגומרי "סקוטי" סקוט ששמו קשור לנצח עם הביטוי האלמותי "שגר אותי, סקוטי" שיגר את עצמו בפעם האחרונה אל המחוזות ששום אדם מעולם לא היה בהם (חוץ מ-299 כדי האפר שדחוסים איתו בבגאז' של החללית).

ג'יימס דוהאן (צילום: Robert Mora, GettyImages IL)
עדיף באיחור של שבע שנים מאשר לעולם לא | צילום: Robert Mora, GettyImages IL

החללית "פאלקון 9" המריאה אתמול בבוקר ולמעשה ציינה גם את הטיסה המסחרית הראשונה לתחנת החלל הבין-לאומית. בתוך החללית יש קפסולה בשם "דרקון" המסוגלת לשאת כ-450 קילוגרמים, ומלבד גופות היא הביאה עימה אספקה וציוד. אלון מאסק, מייסד החברה, השקיע מיליונים במיזם שפותח בשיתוף עם נאס"א.

אם השיגור יצליח, ספייס אקס תקבל רישיון לבצע 12 טיסות משא לתחנת החלל בעלות של 1.6 מיליארד דולר. הבית הלבן בירך על השיגור וכעת מקווים שהפרטת המסעות לחלל תפנה זמן למדעני נאס"א לעשות את עבודתם האמיתית - מחקר.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

צפו בשיגור: