סוכנויות החלל סוערות: אסטרואיד אימתני בגודל של פירמידת גיזה עושה את דרכו לכיוון כדור הארץ ואם הוא יפגע בפלנטה, הוא עשוי להשמיד עיר שלמה. על פי הדיווחים של נאס"א, האסטרואיד (2019 OU1) הוגדר בתור גרם שמיים בסדרת Apollo – משמע שיש לו פוטנציאל להסב הרס אדיר.

מומחים סבורים כי מדובר באסטרואיד שמתעופף במערכת השמש מזה מיליוני שנים ורק עכשיו הוא עומד לעבור קרוב לכדור הארץ – כמה קרוב? ובכן, ההערכות עומדות על מרחק של כ-0.00685 יחידות אסטרונומיות (כלומר, קצת יותר ממיליון ק"מ, אבל אל תתבלבלו - זה אולי נשמע לכם רחוק, אבל סוכנות החלל האמריקאית מגדירה אסטרואידים כמסוכנים אפילו כשהם עוברים במרחק של פי 2 מזה.

"האסטרואיד מוערך בקוטר של כ-100 מטרים ועוצמת הפגיעה שלו יכולה להחריב עיר שלמה", סיפר פרופסור כריס סטנק, מומחה לאסטרונומיה מאוניברסיטת אוהיו. "עוצמת הפגיעה שלו עשויה להשאיר מכתש בקוטר של קילומטר והפיצוץ שלו יהיה שווה ערך ל-5 מגה-טון של TNT. לצורך העניין: אם הוא יפגע בקולומבוס (אוהיו), אז לא תהיה יותר קולומבוס".

במידה והאסטרואיד אכן יפגע בכדור הארץ, זו לא תהיה הפעם הראשונה שגרם שמיים מסדרת Apollo פוגע בפלנטה. בשנת 2013, מטאור התרסק בסמוך לעיירה צ'ליאבינק (רוסיה) וגרם לפציעתם של 1,600 בני אדם – רובם כתוצאה מהחלונות שהתנפצו בתהליך.

התגלית המרעישה מגיעה בעיצומו של תהליך בינלאומי להנדס מערכות שיגנו על כדור הארץ מפני אסטרואידים. רבים גורסים כי ה-2019 OU1 מדגיש את הצורך במערכות הגנה, שכן מסלולו הקרוב לכדור הארץ זוהה על ידי תצפיות רק בשלב מאוחר מאוד. הוא צפוי לעבור בסמוך לפלנטה שלנו ב-28 באוגוסט.