הדמייה של סערה סולארית
גשם של אור. מתוך הסרטון של נאס"א

לא בכל יום אנחנו זוכים לראות תופעות טבע אדירות ממדים מחוץ לכדור הארץ, אבל בזכות סוכנות החלל האמריקנית אנחנו מקבלים הצצה לתופעה החריגה והמופלאה של הלהבה הסולרית וגשם האש על השמש שלנו. הסרטון של נאס"א מבוסס על צילומים של מערכת התצפית הסולרית (Sun Dynamics Observatory) מתאריך 19 ביולי בשנה שעברה.

"הלהבה החלה לצנוח למטה כמו גשם", נכתב באתר של נאס"א. מפל של גיהינום בגודל של פי מאות פעמים ויותר מכדור הארץ".  האירוע כולו התרחש לאורך פרק זמן של 21 שעות ו-31 דקות, ומציג את התפרצות כדור האש ואת הלהבה האדירה.

בשל הבדלי הזמן בין כדור הארץ לחלל,  מסבירים יוצרי הסרטון כי המערכת צילמה תמונה אחת בכל 12 שניות, אולם הוא מוצג לצופים בקצב של 30 תמונות לשנייה וכך כל אחת מתאימה את עצמה לשש דקות בזמן בכדור הארץ.

הדמייה של סערה סולארית
התפרצות השמש. מצד ימין: גודלו של כדור הארץ בהשוואה למימדי האירוע. אל דאגה, במציאות אנחנו רחוקים למדי

מעבר ליופי החזותי, לדברי האטסרונומים מדובר באירוע יוצא דופן משום שהוא כולל שלוש תופעות המתרחשות בכוכב בו-זמנית. מסביב לשמש קיימים שדות מגנטיים בלתי נראים, המקיפים אותה, וכשזו הפיקה להבה סולרית בגודל בינוני מהחלק הימני התחתון, הם התלכדו מעלה לפני השטח שלה (הקורונה) ויצרו את מפל רסיסי האש המכונה גם "גשם העטרה".

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

כתוצאה מכך חלה גם פליטת מסת העטרה ש"נזרקה" החוצה מהכוכב, ובסרטון נראית כמו זרוע שמגיחה לפתע מתוך השמש.

(מקור 1, מקור 2)