תמונות יוצאות דופן ממערב טורקיה, שם תושבי העיר איזמיר הצליחו לתעד את הרגע שכדור אור ירוק האיר את שמי הלילה. התקרית ארעה בלילה שבין שבת לראשון, קצת לפני השעה 02:00. בתיעוד אפשר לראות את הגוף השמימי מאיר את השמיים בגוון ירקרק בזמן שהוא נשרף באטמוספרה.

סרטונים של התקרית הפכו מאז לוויראליים ברשתות החברתיות, שם הם גרפו תגובות מעניינות מאוד מצד הגולשים – חלקם תהו אם באמת מדובר במטאור. "עב"מים נצפו בשמי טורקיה", כתב אחד הגולשים, "התפללו עבורנו".

גולש אחר כתב: "משונה מאוד. עצם בוהק, ככל הנראה שרידים של רקטה כלשהי שהתרסקה באזור טורקיה. אולי מדובר בלוויין?". בינתיים, ד"ר חסן עלי דל, אסטרופיזיקאי מקומי, עשה סדר בדיונים ברשת והסביר במה באמת מדובר.

לטענת המדען המקומי, מדובר בתופעה שמוכרת בתחומו בתור בוליד (או "כדור אש"). מדובר בעצם במטאור שגדול יותר מרוב המטאורים שחודרים את האטמוספרה של כדור הארץ וכתוצאה מכך, גורמים להבזק אור אדיר בשמיים.

"הם לרוב נשרפים בחלקה העליון של האטמוספרה", כתב. "רבים מתארים את התופעה בתור כוכב נופל. היא מאוד נפוצה בתקופה של גשמי מטאורים". מעבר לזה, הוא הסביר שהגוון הירקרק של המטאור הוא כנראה בגלל שהגוף השמימי הכיל כמויות גבוהות של ניקל.

זוהי לא הפעם הראשונה שדווח על בוליד שהאיר את שמי הלילה. בנובמבר של השנה שעברה, דווח על "כדור אש" שנצפה אזור מחוז גיפו, יפן, בשעות הלילה המאוחרות – וגם כאן, סרטונים מהתקרית הפכו לוויראליים ברשת.