ילד בן עשר מאוקראינה שננשך לפני יומיים על ידי כריש בזמן שצלל באמצעות שרונקל בחופי סיני מת היום מפצעיו. אמו של הילד ומדריך הצלילה שלהם ששחו יחד איתו, ננשכו אף הם על ידי הכריש ומצבם מוגדר קשה.

המקרה התרחש בריף ב"ראס מוחמד" בחצי האי. מדובר על אתר צלילה מרהיב ביופיו אליו מגיעים לצלול מדי שנה עשרות אלפי בני אדם. "זה אתר לצלילה בלבד ולא באמצעות שנורקל, בגלל שחלקו נמצא בתוך ים סוף בים פתוח", מסביר גיא שילה, מנהל קהילת אוהבי סיני בפייסבוק ומדריך צלילה בעברו, "ברגע שמשנרקלים באזור הזה, באופן נדיר עלולים כרישים לנשוך כי הם רואים משהו צף על פני המים, חושבים שזה מזון ואז תוקפים".

האם, בנה ומדריך צלילה מקומי הגיעו לריף ככל הנראה באמצעות יאכטה. כאמור, הם לא צללו באמצעות בלוני חמצן אלא באמצעות שנורקלים. כריש שהבחין בשלושה צפים מעליו תקף אותם ופצע אותם קשה. כל השלושה פונו לבית החולים בסיני.

ראס מוחמד (צילום: גיא שילה)
ריף ראס מוחמד | צילום: גיא שילה

"אנשים באים למקום הזה לצלול כדי לראות כרישים. יש שם זרימה ודגה של ים פתוח והוא מרוחק מהחוף. זה מקום מדהים לצלילה, אבל לא עם שנורקל.  נדיר מאוד שכריש תוקף בני אדם. זה קורה אחת לכמה שנים, אולי פעם בעשור", מסביר שילה.

באופן מסורתי גורמי תיירות ותקשורת בסיני לא מדווחים על מקרים מסוג זה מחשש שהדבר ירחיק מהמקום תיירים, שגם ככה בקושי מגיעים בשל נגיף הקורונה. "עשרות אלפי אנשים צוללים באתרי צלילה ובחופי סיני מידי שנה ולא היו מקרי נשיכה", מסכם שילה, "חשוב לי להדגיש שהמקרה הזה נדיר מאד".