"זה המקרה הכי מוזר שאי פעם טיפלנו בו במרפאה": נחש קטן ומסכן נאלץ לעבור ניתוח חירום במרפאה וטרינרית במרילנד, צפון-מזרח ארה"ב, אחרי שבלע בטעות ידית של מוט הילוכים. בעל החיים – ככל הנראה ממין פנתרופיס אלגניינסיס (או בשמו העממי: נחש חולדות מזרחי) – נמצא עם חור בגופו והחפץ הזר מציץ החוצה. הוא פונה למרכז חיות הבר (SCWC) בעיר גיית'רסבורג, שם וטרינרים ניתחו אותו בזהירות.

בתמונות שפורסמו בחשבון הפייסבוק של מרכז חיות הבר, אפשר לראות את ידית מוט ההילוכים – שהגיעה לקוטר של כ-5 ס"מ – מבצבצת מרקמות העור של הנחש המסכן. כמו כן, צילום הרנטגן של בעל החיים הראה כיצד הגוף הזר נתקע ממש באמצע גופו. לפי ההערכות, הזוחל התבלבל וחשב שהידית היא מזון כלשהו.

"מדובר בתופעה שכיחה מאוד בקרב נחשי חולדות, שהרבה פעמים מתבלבלים בין כדורי גולף וביצים טריות", נכתב בפוסט, שקיבל מאז יותר מ-1,600 לייקים. "במקרה הזה, האובייקט היה תקוע בקיבה של הנחש כל כך הרבה זמן, שנפער חור בעור שלו". בהמשך צוין שלאחר הוצאת הגוף הזר, וטרינרים תפרו את בטנו של הנחש – שהתאושש לחלוטין בעקבות הניתוח.

הפוסט גרף מאות תגובות מהגולשים, רבים מהם שמחו לשמוע שהנחש שרד את התקרית. "מסכן קטן", כתבה אחת הגולשות. "שמחה לשמוע שמצאו אותו ושעזרתם לו". גולש נוסף תהה מה עלה בגורלה של הידית, בזמן שאחת אחרת השתעשעה: "הדור הצעיר של ימינו. אין להם מושג מה עושים עם הילוכים".

View this post on Instagram

A post shared by Calvert Marine Museum (@calvertmarinemuseum)

נחש חולדות מזרחי נפוץ בחלקה המזרחי של יבשת אמריקה הצפונית. הוא מגיע בבגרותו לאורך של עד 2 מטרים ואינו ארסי. הנחש נוהג לאכול לטאות, צפרדעים, ציפורים, ביצים, תרנגולות, אפרוחים וכמובן, גם חולדות.