ילד בן 6 הדהים את קהילת הפלאונטולוגיה בבריטניה אחרי שמצא בחוף הים שן של טורף אימתני, שחי לפני מיליוני שנים. סמי שלטון ואביו, פיטר, סיירו בחוף בודסי הסמוך לעיר איפסוויץ', דרום-מזרח אנגליה, כשלפתע הם נתקלו בשן של מגלודון.

"אנשים שראו את השן אמרו שזאת תגלית של פעם בחיים", סיפר פיטר. "הלכנו על חוף הים וחיפשנו צדפים מעניינים, אבל במקום זה מצאנו שן של מגלודון. היא ממש ענקית וכבדה. רק אחרי שהראינו אותה לאחרים בחוף הים הבאנו שמדובר בממצא נדיר. היה שם מישהו שאמר שכל החיים שלו הוא מחפש שיניים של מגלודון והוא מעולם לא מצא אחת בגודל כזה".

מגלודון, או בשמו המלא "קרכרוקלס מגלודון", הוא טורף ממשפחת העמלצים שחיה בין תקופות היוקן (23 מיליון שנה) והפליסטוקן (3.6 מיליון שנה). הוא נחשב לכריש הגדול ביותר בהיסטוריה ובעל החיים עם עוצמת הנשיכה החזקה ביותר אי-פעם. אורכו המשוער עומד על בין 15 ל-18 מטרים ועל פי ההערכות, היו לו 250 שיניים שאורכן הגיע ליותר מ-40 ס"מ. באשר לשן שסמי מצא? אורכה נמדד ביותר מ-10 ס"מ.

מומחים מציינים ששיני מגלודון נמצאות לעיתים קרובות לאורך קווי חוף מעצם העובדה שעמלצים מאבדים שיניים רבות במהלך מחזור החיים שלהם. נכון להיום נמצאו שיני מגלודון בכל אחת מהיבשות על כדור הארץ למעט אנטארקטיקה ולמרות זאת, עדיין מדובר בתגלית נדירה מאוד לילד הבריטי.

בן גארוד, ביולוג אבולוציוני מאוניברסיטת "איסט אנגליה", התייחס לממצא של סמי ואביו ואמר: "אני בעצמי מחפש שיניים של מגלודון מאז שאני בן 6 ומעולם לא מצאתי. סמי הוא הראשון לגעת בשן הזו ב-3 מיליון השנים האחרונות".

פיטר שלטון ציין שמאז התגלית הנדירה, סמי קיבל את "תג הסייר" בגדוד הצופים שלו ואף הציג את שן הטורף הפרהיסטורי בפני כל חברי הכיתה שלו. "בינתיים הוא שומר את השן ליד מיטתו", הוסיף האב. "הוא מאוד רוצה למצוא שיניים נוספות. סמי אוהב לבלות זמן מחוץ לבית".